10 lat w Polsce Roto Frank

Firma Roto istnieje już 69 lat. Początki firmy sięgają 1935 roku, kiedy to Wilhelm Frank, wynalazca i racjonalizator, założył w Stuttgarcie zakład o tej samej nazwie. W Polsce pojawiła się 10 lat temu z siedzibą i zakładem produkcyjnym w Lubartowie i  funkcjonowała od 1994 roku jako spółka córka fabryki w Faulquemont we Francji, ale od 1999 roku firma otrzymała statut samodzielnego podmiotu w koncernie Roto.


10 lat w Polsce Roto Frank - zdjęcie 1Produkowane okna dachowe w Lubartowie trafiają na rynki 5 kontynentów: Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji i Australii. Sprostanie wysokim wymaganiom klientów z całego świata jest możliwe dzięki stałym inwestycjom w środki produkcji i kapitał ludzki.
Roto Lubartów to dzisiaj najnowocześniejsza fabryka okien dachowych z drewna z najwyższym współczynnikiem zautomatyzowania procesów produkcyjnych. Zakład ma zarówno dział konstrukcyjny jak i specjalne laboratorium do testowania okien w ekstremalnych warunkach pogodowych. Firma wdrożyła Zintegrowany Systemu Zarządzania zgodnie z: EN ISO 9001:2000 (System Zapewnienia Jakości), PN-EN-14001 (Ochrona Środowiska) oraz PN-N-18001(BHP). W 2004 roku rozpoczęło swoją działalność nowoczesne Centrum Szkoleniowe na potrzeby Regionu Wschodniego.
Aktualnie w fabryce produkowane są wszystkie podstawowe modele okien dachowych Roto z drewna: uchylno-obrotowe 84..H, wysokoosiowe 73..H, obrotowe 43.. H i 62..H, wyłazy dachowe Lucarno, kołnierze uszczelniające do okien oraz moduły do kolektorów słonecznych SOLAR RSK i ogniw fotogalwanicznych PHOTOVOLTAIK RPV.
Roto Frank Sp. z o.o. jest firmą nowocześnie zarządzaną. Od 2002 roku podwoiła liczbę pracowników i w chwili obecnej zatrudnia ponad 500 osób, stając się  największym w regionie pracodawcą.
W Polsce Roto dysponuje siecią partnerów oraz przedstawicieli handlowych. W ciągu ostatnich dwóch lat udział produktów firmy na rynku okien dachowych w Polsce wzrósł prawie czterokrotnie do poziomu 20% i nadal rośnie.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Roto Frank

Polecamy Ci również

Zobacz także