10-lecie zakładu produkcyjnego Braas

24 czerwca na terenie zakładu produkcyjnego Braas w Opolu – obchodzono dziesiątą rocznicę uruchomienia produkcji dachówek. Z tej okazji na terenie zakładu produkcyjnego dachówki Braas w Opolu odbył się Piknik, na którym bawili się wspólnie pracownicy wraz ze swoimi rodzinami oraz zaproszeni goście. Wśród gości byli przedstawiciele władz lokalnych oraz klienci  i dekarze.

zakład produkcyjnyGośćmi honorowymi byli pracownicy, którzy są w firmie od samego początku. Wszyscy zostali wyróżnieni przez Prezesa Zarządu Wojciecha Gątkiewicza, również jubilata, zegarkami z pamiątkowym napisem „10 Lat Braas”. „Dziękuję Wam wszystkim za te wspólnie przepracowane dziesięć lat. Biorąc pod uwagę 50 lat istnienia marki Braas na świecie, 10 lat to dość krótki dystans, ale był to dla nas czas bardzo intensywnej pracy, który pozwolił nam się tutaj dzisiaj spotkać. Osiągnęliśmy wysoka pozycję na rynku, dachówka Braas jest najbardziej rozpoznawalną marka na rynku pokryć dachowych. Osiągnęliśmy razem bardzo wiele, ale myślę, że najlepsze wciąż jeszcze mamy przed sobą” – powiedził Wojciech Gątkiewicz.

Hasło towarzyszące obchodom 10-lecia brzmiało „Dzień Bezpieczeństwa” bowiem dla firmy Lafarge Dachy – producenta dachówki Braas sprawy związane z bezpieczeństwem są kluczowe. Podczas spotkania, wszyscy uczestnicy, w teorii jak i w praktyce pogłębiali wiadomości dotyczące bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy.

Dachówka z klasą

Braas jest obecny w Polsce od 1993 roku. W 1996 roku uruchomiono pierwszą  fabrykę dachówki Braas w Opolu, a już dwa lata później ruszył kolejny zakład produkcyjny w Płońsku. W tym ostatnim zainstalowano najnowocześniejszą w Europie linię technologiczną, umożliwiającą produkcję nie tylko dachówek podstawowych, ale także gąsiorów oraz dachówek szczytowych. Dziś ponad połowa sprzedawanych w Polsce dachówek cementowych pochodzi z taśm produkcyjnych Braas. Dachówki te są najbardziej znanych na rynku materiałów budowlanych. Świadczą o tym zarówno względy jakościowe, jak i estetyczne. Asortyment dachówek cementowych Braas obejmuje 5 modeli w 11 kolorach. Klienci mają więc do wyboru ponad 30 wariantów aranżacji dachu w różnych stylach. Oprócz dachówek podstawowych, firma zapewnia także dopasowane do nich akcesoria dachowe. Kompleksowy system dachowy Braas pozwala na realizację nawet najśmielszych wizji architektonicznych, dzięki czemu znajduje zastosowanie zarówno we współczesnym budownictwie, jak i podczas remontów oraz renowacji obiektów zabytkowych. Dla użytkowników ważne jest to, że dachówki są ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia, powstają bowiem tylko z naturalnych surowców.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Braas

Polecamy Ci również

Zobacz także