Zobacz co zainteresowało
Twoich znajomych z Facebook

Rynny ze stali powlekane organicznie

Tagi: , , , , , , , , Rynny stalowe

Wiosną 2005 firma Galeco wprowadziła na rynek system orynnowania wykonany ze stali powlekanej organicznie. Nowy produkt jest wynikiem doświadczeń zdobytych przy produkcji systemu NICON produkowanego od 2004 roku, a także przeprowadzonych badań marketingowych, które potwierdziły znaczący wzrost zainteresowania rynnami stalowymi.

Mocną stroną Galeco STAL jest materiał z którego wykonywany jest system. Elementy systemu wykonanego z fińskiej stali orynnowania pokryte są czterema warstwami zabezpieczającymi:
1. ocynk
2. warstwa pasywacyjna
3. podkład
4. powłoka organiczna

Nowoczesna technika w jakiej powlekano stal Galeco to gwarancja długoletniej trwałości systemu, odporności na odbarwianie i warunki atmosferyczne.

Rynny systemu Galeco Stal charakteryzują się głębszym profilem w stosunku do najczęściej spotykanego na polskim rynku profilu rynien stalowych (skandynawskiego).  Wysokość rynny w systemie 130 wynosi 77 mm. Szerokość rury spustowej systemu wynosi 87 mm. System Galeco STAL wykonany jest w całości ze stali  powlekanej organicznie. .Stal produkowana jest w Skandynawii. Galeco jest jedną z nielicznych firm na rynku polskim oferujących systemy rynnowe zarówno stalowe, jak i wykonane z PVC.

Cechy charakterystyczne produktu:
  • narożniki wyposażone w uszczelki – nie ma konieczności stosowania przy nich łączników,
    co znacząco obniża koszt instalacji całego systemu,
  • rynny i rury systemu są fabrycznie zabezpieczone folią, co minimalizuje ryzyko zarysowań
    w trakcie transportu i magazynowania,
  • kształt rynny z wywinięciem do wewnątrz zapobiega przelewaniu się wody nawet przy intensywnych opadach,
  • głębszy od konkurencyjnych profil rynny,
  • montaż minimalizujący ryzyko zniszczenia rynien podczas kładzenia pokrycia dachowego,
  • 4 warstwy zabezpieczające materiał.

Rynny Galeco STAL dostępne są w rozmiarze 130 i kolorach: białym, czarnym, brązowym, ceglastym, ciemnoczerwonym i  grafitowym.
System Galeco STAL jest systemem montowanym na zatrzask. Dodatkowo elementy (łączniki
i narożniki) wyposażone są w uszczelki wykonane z EPDM. Materiał charakteryzuje się wysoką odpornością na starzenie, sprężystością, a także bardzo dobrą odpornością na warunki atmosferyczne, utlenianie i niskie temperatury.
Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, montaż rynien odbywa się po założeniu pokryć dachowych. Użytkownikom daje to pewność, że rynny nie zostaną zniszczone przez np. spadające z dachu narzędzia czy dachówki.

Oceń artykuł:
  • bardzo słabe
  • słabe
  • średnie
  • dobre
  • bardzo dobre
5,00 / 2 głosów
Dziękujemy za oddanie głosu.

Czytaj więcej:

Adaptacja poddasza

Adaptacja poddasza

Najnowszy Przegląd Dachowy e-dach.pl już w składach dachowych. Przeczytaj cały artykuł

Dachowe ozdoby

Dachowe ozdoby

Powstały w Japonii i od wieków wykorzystywane są do zbierania i odprowadzania wody deszczowej. Przeczytaj cały artykuł

Trwałe rynny z tytan-cynku

Trwałe rynny z tytan-cynku

Na rynku pojawił się nowy system rynien wykonany z tytan-cynku. To trwały materiał, który zachowuje swoje właściwości. Przeczytaj cały artykuł

Wywiad z prezesem spółki Galeco - Szczepanem Buryło

Wywiad z prezesem spółki Galeco - Szczepanem Buryło

W 2011 roku producent systemów odprowadzania wody deszczowej - firma Galeco - obchodzi 15-lecie istnienia. Przeczytaj cały artykuł

Jak dobrać rynny?

Jak dobrać rynny?

Na system rynnowy składają się rynny dachowe, rury spustowe i cała gama akcesoriów uzupełniających. Przeczytaj cały artykuł

Blachodachówka i rynny w grafitowym kolorze

Blachodachówka i rynny w grafitowym kolorze

Grafitowe nowości - blachodachówka oraz rynny - wprowadziła do oferty firma Plannja. Przeczytaj cały artykuł

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodawać komentarze

E-łazienki

  • Łazienka z oknem

    Łazienka z oknem

    Łazienka z oknem to domena głównie domów jednorodzinnych. Głównym atutem tego rozwiązania jest...

E-okna

  • Firanki do okien

    Firanki do okien

    Są stylowe, staroświeckie i pełne wdzięku. Dają nieograniczone możliwości dekoracji.

E-izolacje

E-instalacje

Najpopularniejsze tagi:

Zamów newsletter
Zobacz koniecznie:

Jak składować materiały na dach

x