ukryj

Profil o nazwie "V" jest zaprojektowany do stosowania w konstrukcjach przeznaczonych pod zabudowę poddaszy płytami gipsowo-kartonowymi. Jego zastosowanie eliminuje powstawanie zarysowań i pęknięć w miejscach, w których łączą się ze sobą płyty gipsowo-kartonowe stanowiące płaszczyzny zabudowanych skosów na poddaszach z płaszczyznami sufi­tów podwieszanych, okładzin sufitowych, okładzin ściennych lub ścian działowych.

Profil "V" wykonany jest ze stalowej blachy ocynkowanej o grubości nominalnej 0,55 mm i jest produkowany zgodnie z Aprobatą Techniczną AT-06-0824/2005.
profil V
Zastosowanie tego profilu pozwala na wykonanie trwałych połączeń pomiędzy płytami stykającymi się ze sobą pod różnymi kątami nachylenia. W przypadku poddaszy łączone ze sobą płaszczyzny nachylone są względem siebie pod kątami wynoszącymi najczęściej od 30° do 55°. Z tego powodu dłuższa półka profilu "V" jest nachylona pod kątem 45° i w łatwy sposób można modyfikować jej kąt nachylenia poprzez dogięcie jej do środnika lub odgięcie jej na zewnątrz.

montaż profilu Vzastosowanie profiluDzięki swojemu kształtowi profil "V" mocowany jest (poprzez środnik) do profili CD 60 stanowiących konstrukcję pierwszej płaszczyzny zabudowy poddasza. Rozstaw mocujących go łączników mechanicznych nie może być większy niż 600 mm. Do jego dłuższej zagiętej półki są przykręcane końce płyt gipsowo-kartonowych stanowiące drugą płaszczyznę zabudowy. Rozstaw wkrętów mocujących te płyty nie może przekraczać 250 mm. Takie połączenie charakteryzuje się dużą sztywnością i pozwala na wykończenie styku płyt przez zastosowanie zbrojącej taśmy papierowej, która jest wtapiana w masę szpachlową naniesioną w dane naroże. Po wyschnięciu nanie­sionej masy taśma zbrojąca jest zaszpachlowywana. Do wklejania i szpachlowania tych połączeń zalecana jest masa z gipsu szpachlowego Norgips Standard lub gotowa masa szpachlowa Norgips Ready Mix.

montaż okładzinypłyty gipsowo-kartonowe na profilu VZastosowanie profilu "V" w montażu okładzin poddaszy z płyt gipsowo-kartonowych ułatwia i przyśpiesza prace wykonywane przez monterów syste­mów suchej zabudowy oraz daje satysfakcję z dobrej jakości wykonanych prac zarówno inwestorom jak i wykonawcom.

  • Zobacz galerie zdjęć według kolorów:
Oceń artykuł:
  • bardzo słabe
  • słabe
  • średnie
  • dobre
  • bardzo dobre
4,67 / 3 głosów
Dziękujemy za oddanie głosu.

Czytaj więcej:

Niekonwencjonalny montaż folii

Niekonwencjonalny montaż folii

Producenci folii dachowych instruują jak je układać, mocować, aby spełniały swoje funkcje i zabezpieczały... Przeczytaj cały artykuł

Grzyb na oknie dachowym

Grzyb na oknie dachowym

Jeśli przy oknie dachowym pojawi się pleśń, może to oznaczać, że w pomieszczeniu... Przeczytaj cały artykuł

Ekran na dachu

Ekran na dachu

Nawet najstaranniej ułożone pokrycie dachowe nie uchroni naszego domu przed przedostawaniem się do środka opadów... Przeczytaj cały artykuł

Jak dobrać okna - lukarny i wykusze

Jak dobrać okna - lukarny i wykusze

Lukarny, wykusze, a także wole oka przełamują surową bryłę budynku i urozmaicają architektonicznie dach. Przeczytaj cały artykuł

Poddasze - pomysł na aranżację

Poddasze - pomysł na aranżację

Mieszkanie znajduje się na poddaszu pewnej kamienicy w Paryżu. Przeczytaj cały artykuł

Remont dachu - pozwolenie

Remont dachu - pozwolenie

Jeśli planujemy remont dachu, warto dowiedzieć się, z jakimi to wiąże się formalnościami. Przeczytaj cały artykuł

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodawać komentarze

E-izolacje

E-łazienki

E-instalacje

E-ogródek

Najpopularniejsze tagi:

Zamów newsletter
Zobacz koniecznie:

Podbitka dachowa Galeco DECOR - nowa wersja

x