Blacha na tzw. rąbek stojący jest jedną z najstarszych technologii stosowanych w budownictwie. Wykorzystywana jest do pokrycia nowych dachów, jak i przy renowacjach starych.
Firma Blachy Pruszyński oferuje innowacyjne rozwiązanie montażowe w tradycyjnym i znanym kształcie blach z rąbkiem stojącym.
Nowoczesny system łączenia paneli odbywa się na zatrzask bez konieczności zaginania rąbka. Rozwiązanie to znaczenie ułatwia pracę dekarzowi oraz skraca czas montażu paneli. Zastosowanie wydłużonego profilowania na panelach ogranicza pofalowanie powierzchni na skutek rozszerzalności termicznej materiału.
Panele produkowane są na dowolną długość w zależności od potrzeb. Gotowe otwory montażowe, które ma każdy panel, ułatwiają mocowanie do konstrukcji. Dodatkowo przetłoczenie usztywniające niweluje występowanie pofalowania powierzchni związane z rozszerzalnością termiczną paneli.
Dane techniczne
- materiał: blacha obustronnie ocynkowana i powlekana kilkoma warstwami lakieru grubości 0,50 mm,
- wymiary: (szer. x dł.) [mm²]: 300 x 500 do (max) 7000; 500 x 500 do (max) 7000,
- wymiary krycia [mm]: 300; 500,
- kąt nachylenia dachu: (min./maks.) [º]: 8/dowolny,
- kolory: 27 kolorów podstawowych + paleta kolorów RAL,
- gwarancja: do 20 lat.
- bardzo słabe
- słabe
- średnie
- dobre
- bardzo dobre























Komentarze (1)
Ej tam - na zdjęciu i w reklamie to piknie wygląda... W praktyce nie można tego porządnie młotkiem uderzyć, bo powłoka zejdzie, ani polutować, jak miedź czy tytan-cynk. Jestem ciekaw jak producent zaleca montować te blachy w koszach oraz obrobić komin - z tego co widziałem ich firmowy montaż, to bez wkrętu i silikonu ani rusz! :)