ukryj

Renesansowa Alegra 9 - kompozcyjaWszystkich, którzy planują budowę domu, powinna zainteresować informacja, że firma Wienerberger poszerzyła ofertę pokryć dachowych marki Koramic o renesansową dachówkę ceramiczną Alegra 9.

Nowy produkt łączy w sobie tradycyjny kształt i nowoczesną formę. "Naszym klientom postanowiliśmy zaoferować wysokiej jakości dachówkę ceramiczną o najbardziej popularnej w Polsce stylistyce" – powiedział Konrad Zalewski, Menedżer Produktu ds. Pokryć Dachowych firmy Wienerberger. Alegra 9 powstała z myślą o szybkim i oszczędnym budowaniu, ale przede wszystkim jako produkt o właściwie dobranym kształcie i wyważonych proporcjach. To połączenie gwarantuje doskonały efekt końcowy, a gotowy dach nie tylko zyskuje lekki wygląd, ale i w rzeczywistości taki jest. Jego waga nie przekracza 40 kg/m².

Dachówkę Alegra 9 cechuje bardzo małe zapotrzebowanie – już od 9 sztuk na metr kwadratowy powierzchni. Głębokie zamki z podwójnym odpływem zapewniają dużą szczelność dachu. Dzięki temu dachówkę można stosować na połaciach o małym kącie nachylenia, już od 15º. Dach wykonany przy użyciu tego modelu cechuje się wysoką odpornością zarówno na czynniki atmosferyczne, jak i mechaniczne.

Renesansowa Alegra 9 antracytowa angobaRenesansowa Alegra 9 czerwona angoba

Dachówka ceramiczna Alegra 9 dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej: naturalnej czerwieni, czerwonej i antracytowej angobie oraz ceglastej, mahoniowej i czarnej angobie szlachetnej. Dzięki temu każdy klient znajdzie kolor odpowiadający jego wymaganiom. Prosta stylistyka, sprawdzona kolorystyka oraz uznany, ale odświeżony i nowoczesny kształt, gwarantują szerokie zastosowanie Alegry 9. Ta dachówka świetnie sprawdzi się zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i na obiektach użyteczności publicznej. Ofertę dachówki Alegra 9 uzupełnia szeroka gama dodatków ceramicznych (np. dachówki szczytowe, dachówki wentylacyjne, gąsiory) oraz akcesoriów systemowych marki KoraTech® (m.in. membrany dachowe, taśmy uszczelniające kalenicę i grzbiet, zabezpieczenia przeciwśniegowe).

Dachówka ceramiczna Alegra 9 będzie dostępna na rynku od 1 lipca 2011 r.

  • Zobacz galerie zdjęć według kolorów:
Oceń artykuł:
  • bardzo słabe
  • słabe
  • średnie
  • dobre
  • bardzo dobre
3,55 / 20 głosów
Dziękujemy za oddanie głosu.

Czytaj więcej:

Dachówka renesansowa Alegra 8

Dachówka renesansowa Alegra 8

Ceramiczną dachówkę – Renesansową Alegra 8 wyróżnia małe zapotrzebowanie na 1 m² połaci. Przeczytaj cały artykuł

Dachówki płaskie

Dachówki płaskie

Dachówki płaskie dają wielkie możliwości kształtowania połaci dachu, pozwalają uzyskiwać wspaniałe efekty estetyczne... Przeczytaj cały artykuł

Czy dachówkę należy konserwować?

Czy dachówkę należy konserwować?

Pojedyncza dachówka to element dachu, który nie wymaga właściwie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych czy konserwacyjnych. Przeczytaj cały artykuł

Ogniwa fotowoltaiczne - dachy i fasady

Ogniwa fotowoltaiczne - dachy i fasady

Zrównoważone budownictwo zasilane energią słoneczną to niedaleka przyszłość. Przeczytaj cały artykuł

Blachodachówka i rynny w grafitowym kolorze

Blachodachówka i rynny w grafitowym kolorze

Grafitowe nowości - blachodachówka oraz rynny - wprowadziła do oferty firma Plannja. Przeczytaj cały artykuł

Dachówka ceramiczna w kształcie rombu

Dachówka ceramiczna w kształcie rombu

Dachówka ceramiczna Smaragd wyraźnie odróżnia się kształtem i barwą od tradycyjnych dachówek. Przeczytaj cały artykuł

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodawać komentarze

E-ściany

E-mieszkanie

E-instalacje

E-ogródek

Najpopularniejsze tagi:

Zamów newsletter
Zobacz koniecznie:

Jak obudować komin?

x