70 lat z Gamratem

Firma Gamrat S.A. zaprasza każdego roku swoich autoryzowanych dystrybutorów na spotkania w marcu – wtedy gdy wszyscy ochłoną już z „budmowej gorączki”, a jeszcze nie rozpoczną następnej - związanej z rozpoczęciem sezonu wiosennych zakupów. W tym roku okazja była jeszcze jedna – szczególna – rok jubileuszu 70- lecia powstania firmy.

spotkanie w GamracieŚwiętowanie tak znaczącej rocznicy wymagało szczególnego miejsca. Zaproszono czołowych dystrybutorów, wykonawców i dostawców do Szczyrku słynącego z niezwykłego górskiego mikroklimatu. Położony na zboczu góry luksusowy czterogwiazdkowy hotel Klimczok wydał się nam doskonałym miejscem do przeprowadzenia wyjątkowej konferencji. Do malowniczo usytuowanego hotelu prowadziły już od kilkunastu kilometrów flagi i firmowe banery, a zjeżdżający się ze wszystkich zakątków Polski przybysze już na miejscu, spoglądając na kilkadziesiąt banerów rozpiętych na niemal wszystkich hotelowych balkonach, mogli przekonać się naocznie o randze wydarzenia.

Szybko też recepcja zaczęła się zapełniać gośćmi, z których każdy na początek spotkania otrzymał jubileuszowy upominek i zaproszenie na wieczorną góralską biesiadę. Atrakcją wieczoru był niewątpliwie występ znakomitej kapeli góralskiej w szałasie, gdzie przy dźwiękach skocznej muzyki goście chętnie podrywali się do tańca. 
obchody jubileuszuFundamentalną jednak częścią każdego takiego spotkania jest prezentacja Dyrektora Handlowego Gamrat SA – Dariusza Szlęzaka, który oficjalnie powitał uczestników już następnego dnia rano. Na początku swojej prezentacji Dyrektor przypomniał krótko 70 - letnią historię jasielskich zakładów omawiając wprowadzanie poszczególnych produktów, rozwój oraz kolejne przekształcenia firmy. Następnie zwrócił wszystkim zebranym uwagę na wykresy obrazujące doskonałe wyniki, z których firma może być dumna, a zwłaszcza pokazał jak szczególnie optymistycznie zakończył się ubiegły rok 2006, w którym firma zanotowała rekordową produkcję i sprzedaż rur gazowych z PE mających znaczenie w osiągnięciu dużego zysku w skali całej firmy. Te znakomite wyniki skłaniają również do odważnych i szeroko zakrojonych planów na rok 2007. Kolejne slajdy były poświęcone przygotowaniu wielu istotnych innowacji zarówno w produktach, jak i sposobach dotarcia do klientów w bieżącym roku. I tak do najważniejszych zadań w tym roku należy dalsze zwiększanie wartości firmy, utrzymanie pierwszej pozycji na rynku w sprzedaży rynien oraz lidera w sprzedaży wykładzin. Już początkiem roku na rynku pojawiły się nowe produkty z grupy Profili – podsufitka laminowana drewnopodobna oraz podsufitka komorowa, a na zakładzie wykładzin rozpoczął się rozruch linii do produkcji zupełnie nowego rodzaju wykładzin Rekord Akcent.

Drugą cześć spotkania rozpoczął Wiceminister Skarbu Państwa Ireneusz Dąbrowski, który pogratulował Zarządowi firmy przejście przez trudny okres transformacji, stałego zwiększania zyskowności firmy i osiągnięcia tak wspaniałych wyników w zeszłym roku. Następnie wraz z Prezesem Ryszardem Serwińskim, Dyrektorem Ekonomiczno – Finansowym Jaromirem Gorczycą i Dyrektorem Handlowym – Dariuszem Szlęzakiem wręczyli certyfikaty dla autoryzowanych dystrybutorów oraz wykonawców firmy Gamrat.

Zwyczajowo już przyznano w trzech kategoriach Nagrody Prezesa dla Najlepszych Dystrybutorów 2006 roku. Nagrody otrzymały następujące firmy :

  • SAI-POL ze Rzgowa za najlepszą sprzedaż systemów rynnowych,
  • GRILTEX z Poznania za najlepszą sprzedaż folii technicznych,
  • ZIEL-GAZ – Węgrzce za najlepszą sprzedaż systemów rurowych.

W godzinach popołudniowych goście mogli wybrać jedną z czterech zaproponowanych przez organizatorów atrakcji : Skrzyczne, Szyndzielnię, górę Żar czy wiosenne manewry męcząco-brudzące. O 14.00 wszystkie grupy podążyły za swoimi przewodnikami do czekających już na parkingu autokarów. Uczestnicy wycieczki na Skrzyczne z krzesełek kolejki linowej mogli podziwiać przepiękny górski krajobraz, a z samego Skrzycznego – najwyższego szczytu w okolicy również bliższe i dalsze szczyty Beskidu Żywieckiego, a nawet dzięki pięknej słonecznej pogodzie ośnieżone szczyty Tatr. Drugi autokar zawiózł pasażerów pod dolną stację kolejki gondolowej jadącej na Szyndzielnię skąd już tylko krótki spacer dzieli od szczytu Klimczok, również niezwykle widokowego punktu Beskidów. Najdłuższa podróż czekała gości, którzy zdecydowali się na wycieczkę na górę Żar. Autokar powiózł ich niezwykle malowniczą trasą wzdłuż Jeziora Żywieckiego i Międzybrodzkiego. Na szczycie góry swoje podwoje otwarła zwiedzającym jedna z największych na świecie elektrowni szczytowo-pompowych.

uczestnicy wyprawy do jaskiniW ramach wiosennych manewrów męcząco-brudzących uczestnicy żądni mocnych wrażeń wyposażeni w profesjonalny ekwipunek jaskiniowy i pod przewodnictwem instruktora taternictwa jaskiniowego zagłębili się w mroki jaskini na Białym Krzyżu. Na co dzień nie jest ona udostępniana zwiedzającym, a jej eksploracja wymaga nie tylko odporności psychicznej, ale i dużej sprawności fizycznej. Po wyjściu z jaskini zmęczeni, ale pełni entuzjazmu odkrywcy ruszyli w kierunku czekających już skuterów śnieżnych, na których mogli się oddać prawdziwemu białemu szaleństwu przemierzając trasę najeżoną przeszkodami terenowymi, których pokonywanie dostarczało sporej dawki adrenaliny. Na tym nie koniec atrakcji, bowiem na zakończenie uczestnicy musieli stawić czoła przeciwnikowi na polu walki. Paintball, bo o nim mowa to gra, w której inteligencja, szybkość myślenia zdecydowanie i umiejętność współdziałania są podstawowymi czynnikami sukcesu.

atrakcje wieczoruPo tak ekscytującym popołudniu organizatorzy przygotowali równie bogatą część wieczorną. Bankiet rozpoczął zespół artystów katowickich, a po dwóch godzinach na scenę wkroczył kabaret Hrabi z ogromną porcją doskonałego humoru, któremu widownia nie mogła się oprzeć raz po raz wybuchając gromkim śmiechem. Jeszcze nie wszyscy zdążyli otrzeć łzy śmiechu, a już na scenę wbiegli tancerze Art Color Balletu. Kolorowe ciała artystów falujące w rytm fascynującej egzotycznej muzyki oraz niezwykła gra świateł sprawiały niesamowite wrażenie. Widzowie zamarli niemal zahipnotyzowani tym niezwykłym widowiskiem. Goście docenili artystów gromkimi brawami. Atrakcjom nie było końca, poźniej znów zagrał zespół Dukat, a po północy nastąpiła kolejna odsłona nowej inscenizacji baletowej. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy.

W sobotę przed południem zadowoleni ze wspólnego spotkania zaproszeni goście rozjechali się do swoich domów.

 

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Gamrat

Polecamy Ci również

Zobacz także