Aranżacja gabinetu na poddaszu

Aranżacja gabinetu na poddaszu to doskonały pomysł na wykorzystanie przestrzeni pod dachem.

Gabinet na poddaszu ma wiele zalet – można na niego przeznaczyć niewysokie pomieszczenie, w którym skosy utrudniają urządzenie innego rodzaju pomieszczenia. W gabinecie wystarczy ustawić biurko i wygodny fotel, a regały i półki na książki i dokumenty można ustawić pod skosami.

Oczywiście styl aranżacji jest dowolny – gabinet na poddaszu możemy urządzić w nowoczesnym, wręcz industrialnym stylu, ale doskonale sprawdzą się też elementy rustykalne (szczególnie, jeśli są widoczne elementy więźby).

Można też się pokusić o bardziej elegancki, czy wręcz romantyczny styl – ze stylizowanymi meblami i kolorowymi tkaninami.

Oczywiście gabinet powinien być dobrze oświetlony. Biuro najlepiej ustawić pod oknem połaciowym, co zapewni optymalne oświetlenie miejsca pracy. Dobrze, by okno było wyposażone w rolety, markizy lub żaluzje, regulujące dopływ światła.

Nie gorzej sprawdzi się okno w ścianie szczytowej, ale niestety nie na każdym poddaszu takie się znajduje. Nie zapominajmy też o lampach i lampce na biurko.

Jeśli pomieszczenie jest niewielkie i ciemne – warto pomalować je na jasne kolory. Ponieważ nie samą pracą człowiek żyje, warto zadbać o dekorację gabinetu – obrazy lub plakaty, czy dekoracyjna tapeta dadzą odpocząć oczom i sprawią, że będzie pracowało się w bardziej domowej atmosferze. Świetnie sprawdzi się też fototapeta, która dodatkowo optycznie powiększy wnętrze.

Odpowiednia aranżacja gabinetu na poddaszu  zapewni nam komfortowe i zaciszne miejsce pracy w domu.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także