Aranżacja poddasza - kolory ścian

Aranżacja poddasza - kolory ścian

Zaciszna biblioteka, miejsce do pracy, sypialnia a może plac zabaw? Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie dodatkowej przestrzeni zaadaptowanego poddasza.

Marka Dekoral radzi, jak urządzić domowy strych, by miał wyjątkowo przytulny klimat.

jadalnia na poddaszuAdaptacja strychu

Już w dzieciństwie, poszukując na poddaszu skarbów i tajemnic, zdołaliśmy się przekonać o jego unikatowym charakterze. Z wiekiem ta fascynacja przybiera inny wymiar - od rodzinnych staroci bardziej zachwyca nas teraz widok z okna oraz otwarta przestrzeń. Zmiana funkcji dotąd niezamieszkanego poddasza wiąże się jednak z poważnymi pracami, jak choćby ocieplenie dachu i ścian. Korzyści płynące z zaadaptowanego strychu z pewnością przysłonią te niedogodności. Dodatkowe okna wyprowadzone na południe dają więcej światła, o dodatkowej przestrzeni nie wspominając.
Skosy, drewniane belki i trudno dostępne miejsca pod dachem zarówno urzekają, jak i sprawiają niewielkie problemy. W jaki sposób sprostać wyzwaniu, jakim jest aranżacja poddasz? Kluczem do sukcesu są specjalistyczne farby, które wydobędą piękno poddasza.

Nowoczesne poddasze

W przestrzeni strychu z łatwością wydzielimy dodatkowe pokoje i strefy. Możemy to zrobić poprzez wymurowanie ścianek działowych lub stworzenie ich z lekkich płyt gipsowo - kartonowych zamontowanych na stelażu. Efektowne drobne cegiełki czy łatwe w demontażu płyty? Każde rozwiązanie ma swoje plusy. Jeśli jednak nie chcemy rezygnować z uroku otwartej przestrzeni, możemy podzielić ją symbolicznie - kolorem.
W kolorystyce poddasza powinny dominować odcienie jasne, które doskonale odbijają dziennie światło i powiększają przestrzeń, stwarzając efekt świeżości. Barwy intensywne, jak ponadczasowa czerwień, nawet w małej ilości nadadzą poddaszu charakteru. Doskonałym pomysłem jest, więc zastosowanie ich w tworzeniu mocnych akcentów. Wyrazista Czerwień Pompei z palety farby Akrylit W na jednej ze ścian i czerwone meble wypoczynkowe przełamują biel, stwarzając nowoczesny wygląd wnętrza. W ten sposób poddasze zmienia się w elegancki salon i traci swój pierwotny charakter.

aranżacja poddasza - salon

kuchnia na poddaszuKuchnia na poddaszu

Poddasze jest również doskonałym miejscem na aranżacje przestronnej kuchni połączonej z jadalnią. Ciekawy efekt można uzyskać rozpoczynając dekorację od stworzenia mocnego kontrastu. Odświeżenie belek poprzez pomalowanie ich brązowo - mahoniowym odcieniem emalii Akrylux spełni to zadanie. W ten sposób zyskujemy silny, ale nieprzytłaczający akcent wystroju. Jeśli jednak na naszym poddaszu belki nie są widoczne, kolorystyczny kontrapunkt mogą stanowić meble i blaty z ciemnego drewna takie, jak masywna, postarzana szafa, mahoniowe ramy obrazów i brązowe krzesła. Kontrast podkreślą naturalne beże i delikatne brązy na ścianach. Złocista Morela i Caffe Latte z palety farb Dekoral Kuchnia & Łazienka stanowią w tym wypadku idealną parę. Ponadto właściwości produktu marki Dekoral będą sprzyjać m.in. prawidłowemu „oddychaniu” ścian. W tradycyjnej beżowo – brązowej wersji kuchnia z wyspą i jadalnia z drewnianymi dekorami będzie się doskonale prezentować. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na odpoczynek w ciągu dnia?

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Dekoral

Polecamy Ci również

Zobacz także