Architektura i Budownictwo

Architektura i Budownictwo

W Auli Głównej Politechniki Warszawskiej w dniach 1 i 2 grudnia 2005 r. odbywają się targi Architektura i Budownictwo skierowane do architektów, inżynierów budownictwa oraz mieszkańców Warszawy. Dwudniowy program wydarzenia podzielono na dwie części: wystawienniczą i dyskusyjną.

Formuła imprezy daleko wykracza poza tradycyjne targi, stanowiąc połączenie części wystawienniczej z dyskusyjną. Część wystawiennicza obejmuje kompleksową ofertę producentów materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz oraz najnowsze produkty, technologie i rozwiązania stosowane w budownictwie XXI wieku. Swoje wyroby i usługi prezentują producenci, usługodawcy i dystrybutorzy z następujących branż:
  • konstrukcyjne elementy ścienne i stropowe;
  • ceramiczne elementy elewacyjne i konstrukcyjne;
  • wielofunkcyjne moduły budowlane;
  • systemy konstrukcyjne i architektoniczne;
  • pokrycia dachowe, fasady aluminiowe i stalowe;
  • przemysłowe materiały wykończeniowe;
  • oprogramowania w dziedzinach: architektura, konstrukcje, geodezja, kosztorysowanie;
  • zintegrowane systemy zarządzania dla budownictwa (gospodarka materiałowa, nowoczesna rachunkowość, zarządzanie projektami, nadzór nad harmonogramem, planowanie pracy, kontrola budżetu);
  • artykuły dla osób niepełnosprawnych.

Część dyskusyjną rozpoczyna seminarium "Kształtowanie przestrzeni publicznych a jakość architektury".
"Schody już wychodzą z mody - architektura dostępna" to hasło seminarium poświęconego osobom niepełnosprawnym i ich problemom wynikającym z barier architektonicznych.
Zaplanowano m.in.: dyskusję "Powszechna dostępność miasta jako wyraz kultury" oraz debatę dotyczącą prawa budowlanego i standardów europejskich. Na seminarium "Schody już wychodzą z mody - architektura dostępna" zaprasza Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, organizator konkursu "Warszawa przyjazna niepełnosprawnym", którego celem jest wyróżnienie nowatorskich rozwiązań architektonicznych służących niepełnosprawnym mieszkańcom Warszawy.
Również 1 grudnia odbywa się panel "Typowe i nietypowe formy architektury a ład przestrzenny miasta".
Drugiego dnia targów odbywa się debata: "Przestrzeń osobista - przestrzeń społeczna" poświęcona zagadnieniu relacji przestrzeni osobistej i społecznej w kontekście architektury i urbanistyki Warszawy, kształtowania postaw społecznych w wyniku tworzenia relacji z architekturą i urbanistyką, możliwości oddziaływania miasta na osobistą przestrzeń jego mieszkańców.

W programie imprez towarzyszących nie brakuje szkoleń i warsztatów dla inżynierów i techników budownictwa odbywających się pod patronatem Instytutu Techniki Budowlanej i Centrum Technicznego Budownictwa WACETOB. Zainteresowani mogą uczestniczyć w cyklu prelekcji poświęconych m. in.: renowacji starego budownictwa, hydroizolacji balkonów i tarasów czy pomieszczeń wilgotnych i mokrych.
Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Źródło: Murator Expo

Polecamy Ci również

Zobacz także