Bezciśnieniowy system solarny

Bezciśnieniowy system solarny

bezciśnieniowy system solarnyHelio Set jest przykładem innowacyjnego rozwiązania w zakresie wykorzystania energii słonecznej. To system ze swobodnym powrotem czynnika grzewczego, działający bezciśnieniowo, przeznaczony dla mniejszych instalacji, w których jest możliwość prowadzenia przewodów ze spadkiem.

System jest niezawodny – nie istnieje niebezpieczeństwo przegrzania czynnika grzewczego. Jest też łatwy w montażu i konserwacji, ponieważ elementy niezbędne do funkcjonowania instalacji znajdują się w zasobniku,
a wężownica solarna jest fabrycznie napełniona czynnikiem grzewczym. System jest dostępny w dwóch wersjach: Helio 150 z zasobnikiem 150 l i kolektorem, do współpracy z kotłami dwufunkcyjnymi z zasobnikiem warstwowym oraz Helio Set 250 C z zasobnikiem 252 l i dwoma kolektorami, do współpracy z kotłami jednofunkcyjnymi.
Zalety systemu to: oszczędność energii –  przygotowanie ciepłej wody użytkowej z wykorzystaniem energii słonecznej – zaspokojenie do 60% zapotrzebowania w ciągu roku, a latem nawet do 100%, a także dobre parametry pracy, wysoka absorpcja promieniowania słonecznego, wygoda obsługi, montażu i konserwacji.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Saunier Duval

Polecamy Ci również

Zobacz także