Blacha na każdy dach

Płaska blacha PLX firmy Lindab, to stalowy arkusz pokryty obustronnie powłokami cynkowymi grubości 350g/m². Dzięki odpowiednim właściwościom plastycznym oraz łatwej obróbce przy jednoczesnym zachowaniu jakości i trwałości, nadaje się do układania w technologii rąbka stojącego.

Blacha na każdy dach - zdjęcie 1Dach w technologii rąbka stojącego może być wykonany na dwa sposoby: z krótkich arkuszy łączonych ze sobą na rąbki równoległe do krawędzi okapu, lub ze zwoju. Pierwszą metodą uzyskuje się tradycyjny wygląd oraz usztywnia dach, lecz ze względu na szczelność nie powinno się układać na dachach o kącie nachylenia mniejszym niż 10% (5,7°). Krycie blachy ze zwoju jest proste, minimalizuje czas montażu, zmniejsza koszty robocizny. Ta metoda jest bardziej szczelna; można ją stosować już przy pochyleniu połaci 6,5% (ok. 3,6°).
Lindab udostępnia wykonawcom nowoczesne maszyny do profilowania blach oraz zamykania rąbków na połaci dachu, zapewniając jednocześnie przeszkolenie w  zakresie ich obsługi. Dzięki temu Klient może mieć pewność, że pokrycie będzie sprawnie i estetycznie zmontowane, a przede wszystkim szczelne. Rozstaw rąbków to 60 cm, wynika to z szerokości blachy. Arkusze blach PLX należy mocować wyłącznie na pełnym deskowaniu o zalecanej minimalnej grubości 23 mm. Do mocowania używa się łączników stałych i przesuwnych. Przez właściwy układ i dobór łączników można wymusić sposób i kierunek dopuszczalnych ruchów termicznych i dylatacyjnych. Pomiędzy blachą a deskowaniem należy położyć matę strukturalną (połączenie folii paroprzepuszczalnej
z profilowaną matą ze splątanych włókien). Cena brutto: od 38,52 zł/m².

Podstawowe parametry blach płaskich PLX

materiał blacha stalowa ocynkowana powlekana
grubość rdzenia stalowego 0,6 mm
dostępne powłoki TC-50, Alucynk
grubość powłoki ocynku 350 g/m²
grubość powłoki TC-50 50 µm
szerokość efektywna blachy 600 mm
Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Lindab

Polecamy Ci również

Zobacz także