Blachodachówka Finnera – jedyna i oryginalna

Blachodachówka Finnera – jedyna i oryginalna

Blachodachówka modułowa Finnera jest bardzo podobna do tych w arkuszach nie tylko z wyglądu. Ma zbliżony ciężar i prawie w taki sam sposób się je układa. Czym zatem się wyróżnia?*

blachodachówka Finnera

Z powodu wielu podobieństw blach w arkuszach i modułach trudno je rozróżnić. Warto więc znać cechy, które nadają blachodachówce modułowej Finnera wyjątkowy charakter. Zastosowano w niej innowacyjne rozwiązania, które są gwarancją szybkiego montażu pokrycia, jego niepowtarzalnej estetyki i wyjątkowej trwałości. Do dziś tym pierwowzorem blachodachówki modułowej inspirują się inni producenci.

Wyjątkowy wymiar

Jeszcze do niedawna blachodachówkę można było kupić tylko w arkuszach ciętych na potrzebny wymiar. W ten sposób optymalnie dopasowywało się je do kształtu dachu, ograniczając odpady powstające przy cięciu. Takie pokrycie należało zamawiać z wyprzedzeniem lub czekać – wstrzymując budowę – na jego wyprodukowanie.
Blachodachówkę Finnera można kupić od ręki. Pojedynczy moduł odróżnia się od arkuszy tym, że nie jest przygotowywany na zamówienie. Ma stałe, niewielkie wymiary (1190 x 705 mm), dzięki czemu niezbędną ilość po prostu odbiera się z magazynu i przewozi na plac budowy. Do zakupu tego modelu blachodachówki nie są też potrzebne skomplikowane wyliczenia. W zupełności wystarczą przybliżone wymiary połaci dachu. Pozwala to oszczędzić sporo cennego czasu.

Warto dodać, że dzięki niezbyt dużemu formatowi łatwo jest transportować i  przechowywać moduły na budowie, nawet na niewielkiej działce. Na jednej standardowej europlaecie mieści się 310 arkuszy, czyli 232,5 m². Taką właśnie powierzchnię ma większość dachów.

Kształt krawędzi

O ile wykonywane na wymiar arkusze blachodachówek mają proste krawędzie, to Finnera wyróżnia się spośród innych wyprofilowaniem przedniej krawędzi arkusza. Wszystkie połączenia modułów są niewidoczne, a uzyskana powierzchnia połaci dachowych jest gładka i estetyczna.
Dodatkowo blachodachówka Finnera oferowana jest w sześciu najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych kolorach: grafitowym, czerwonym, ciemnobrązowym, czarnym, ceglastym i czekoladowo brązowym. Nietrudno więc harmonijnie dopasować dach do elewacji i architektury domu.
Co ważne, blachodachówka oferowana jest w komplecie z niezbędnymi obróbkami blacharskimi (między innymi gąsiorami, wiatrownicami, rynnami koszowymi) i systemem rynnowym. Wszytkie elementy idealnie do siebie pasują, dzięki czemu pokrycie montuje się sprawnie i szybko, a ryzyko popełnienia błędów jest ograniczone. Akcesoria – niezależnie od kształtu dachu - nadają mu bardzo estetyczny wygląd.

pokrycie z blachodachówki Finnera
dach kryty blachodachówką Finnera
blachodachówka Finnera na dachu
blachodachówka modułowa Finnera - wykończenie krawędzi
blachodachówka modułowa Finnera
pokrycie dachu z blachodachówki modułowej Finnera
blachodachówka modułowa Finnera na dachu
wykończenie krawędzi blachodachówki

Lekka waga

Ten parametr stawia blachodachówki na pierwszym miejscu przy remontach dachów. Finnera, podobnie jak blachodachówki w arkuszach, jest bardzo lekka. To jedna z najbardziej docenianych jej zalet. Samo pokrycie – waży około dziesięciu razy mniej niż tradycyjna dachówka ceramiczna. Jest to szczególnie ważne przy wymianie starego pokrycia dachowego na nowe. Nie jest wtedy konieczne wzmacnianie więźby dachowej, osłabionej upływem czasu. Nieduży ciężar przy poręcznym formacie sprawia też, że transport blachodachówki modułowej na plac budowy i na dach nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani dużej ekipy dekarskiej. W zupełności wystarczą do tego dwie osoby.

Kształt dachu

Moduły lepiej niż duże arkusze sprawdzają się na dachach skomplikowanych, z wieloma załamaniami połaci. Nieduży format sprawia, że łatwiej jest dopasować je do kształtu dachu. Znacznie ogranicza to powstawanie odpadów przy cięciu. Zwykle nie przekraczają 5% zamówionej partii towaru.
Niewątpliwą zaletą jest też to, że na prostych połaciach łatwo uniknąć przycinania modułów. Kolejny moduł podkłada się pod już ułożony o taką liczbę fal, jaka jest potrzebna w konkretnym miejscu. Dzięki temu w gotowym dachu nietrudno wymienić pojedynczy arkusz lub wstawić dodatkowe okno połaciowe. Wystarczy tylko zdjąć lub przesunąć potrzebne moduły. Wszystko to przyspiesza układanie pokrycia i obniża koszty wykonania dachu.

Trwałość

Nie wszystkie blachodachówki na rynku są tak samo trwałe. Najwięcej w tym względzie zależy od stali, z której wykonuje się ich rdzeń. Blachodachówka modułowa Finnera wytwarzana jest ze stali bardzo dobrej jakości, dostarczanej z własnych hut firmy Ruukki. To pozwala producentowi od samego początku rygorystycznie kontrolować jakość materiału i udzielać długoletniej gwarancji (40 lat gwarancji technicznej i 15 lat gwarancji estetycznej).

Konserwacja pokrycia

Najlepiej, by pokrycie dachowe nie przypominało o sobie zbyt często. Im rzadziej trzeba przy nim wykonywać rozmaite zabiegi, tym lepiej. Blachodachówkę Finnera zabezpiecza jedna z najlepszych powłok organicznych – Purex. Dzięki temu pokrycie nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji - większość zanieczyszczeń zmywa z dachu deszcz. Dobrze jest jednak przeprowadzać regularnie kontrolę dachu i - jeśli jest taka potrzeba - usunąć uporczywe zabrudzenia wodą pod ciśnieniem, na przykład za pomocą myjki ciśnieniowej (do 50 bar).

Więcej informacji na www.ruukkidachy.pl

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
4,71 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ruukki

Polecamy Ci również

Zobacz także