Blaszany dach z bliska

Blaszany dach z bliska - zdjęcie 1Nie możemy pokazać Państwu całego domu, bo właściciel nie wyraził zgody, ale zapewniamy że dach tego domu na pierwszy rzut oka wygląda bardzo ładnie. A co się dzieje gdy wejdziemy na dach i przyjrzymy się z bliska? Proszę zobaczyć.

Lutowana z wielu elementów a raczej połatana połać dachowa nie ma nic wspólnego z estetyką i prawidłowym funkcjonowaniem dachu.

Blaszany dach z bliska - zdjęcie 2Blaszany dach z bliska - zdjęcie 3
Łapki mocujące blachę na rąbek do powierzchni dachu są wykonane z miedzi, co jest niedopuszczalne z powodu powstania ogniwa elektrycznego prowadzącego do zniszczenia obu materiałów. Łapki muszą być wykonane z takiego samego materiału lub ze stali nierdzewnej.

Blaszany dach z bliska - zdjęcie 4Blaszany dach z bliska - zdjęcie 5
Pod pokryciem nie zastosowano specjalnej maty strukturalnej, która zapewnia prawidłową wentylację dachu. Nieodprowadzanie skroplin z tak płaskiego dachu, który dodatkowo jest zaizolowany papą, doprowadzi do korozji, którą spowoduje woda zbierająca się pod blachą, nagrzewana do bardzo wysokiej temperatury.

Blaszany dach z bliska - zdjęcie 6Blaszany dach z bliska - zdjęcie 7
Lutowana na złączach i dodatkowo przybita gwoździami blacha uniemożliwia kompensowanie rozszerzalności termicznej. Powstała w taki sposób trwale połączona powierzchnia, doprowadzi
z upływem czasu do rozdarcia blachy.

Blaszany dach z bliska - zdjęcie 8Blaszany dach z bliska - zdjęcie 9
Przylutowane krawędzie sztucera do rynny nie pozwalają przesuwać się. Przy tak skomplikowanym układzie rur spustowych jest to niedopuszczalne. Brak krawędzi okapowej powoduje wychlapywanie wody z rynny na deskę pasa podrynnowego, która w tej sytuacji powinna być osłonięta blachą.

Blaszany dach z bliska - zdjęcie 10Blaszany dach z bliska - zdjęcie 11
Poczernione miejsca w obrębie lutowania rury spustowej to pozostałość po niewłaściwym płynie do lutowania. Połączenia są wykonane niezgodnie z zasadami lutowania miękkiego kapilarnego.

To tylko kilka przykładów z jednej budowy. Dlatego tak ważne jest zatrudnienie sprawdzonego wykonawcy z dużym doświadczeniem, najlepiej poleconego przez producenta  pokrycia.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także