Budma 2005

plan targówBUDMA Międzynarodowe Targi Budownictwa są ważną pozycją w kalendarzu wydarzeń budowlanych Europy Środkowo-Wschodniej. Targi BUDMA kierowane są zarówno do przedsiębiorstw budowlanych, jak i do wszystkich chcących z oferty tych firm skorzystać. Tegoroczna BUDMA odbyła się w dniach 25-28 stycznia.

Udział w targach wzięło udział ponad tysiąc firm z dwudziestu sześciu krajów. Swoje wystawy miały zarówno światowe koncerny jak też małe i średnie przedsiębiorstwa. Oferta jaką przedstawiły na targach warto było poznać, bowiem wystawcy zaprezentowali wiele rynkowych nowości. I właśnie to ich stoiska cieszyły się największym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. 

Tematyka targów obejmowała materiały budowlane i izolacyjne, chemię budowlaną, nawierzchnie, posadzki i podłogi, dachy, wyroby metalowe i elementy mocujące, narzędzia budowlane, szkło, profile, okna, drzwi oraz okucia, bramy i ogrodzenia, schody i windy, a także płytki ceramiczne i wyposażenie łazienek.

targi Budma 2005Targi to świetna okazja do prezentacji w jednym miejscu i czasie wielu rynkowych nowości. To forum nawiązania kontaktów, spotkania się z dotychczasowymi oraz przyszłymi klientami, podsumowania współpracy. Umożliwiają również wymianę doświadczeń i dostęp do najświeższych, ważnych dla branży budowlanej informacji. W tym roku ułatwia to ''Wyspa Nowości''- specjalna ekspozycja, która w jednym miejscu zgromadziła targowe premiery dając możliwość ich przeglądu.
 

Po raz pierwszy w historii polskiego wystawiennictwa wystawcy i zwiedzający byli świadkami budowy jednorodzinnego domu modelowego na żywo. BudShow to przedsięwzięcie obejmujące budowę domu w jednej z hal targowych. Dzięki niemu zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z produktami i technologiami na etapie wykonawstwa.

Wyspa NowościBUDMA to świetna okazja do rozpoznania możliwości jakie daje rynek regionu środkowo-europejskiego. Targi zgromadziły przedstawicieli przemysłu i handlu z wielu krajów, m.in. z Niemiec, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Chin. BUDMA znalazła się w kręgu zainteresowania biznesmenów z Europy Wschodniej - Rosji, Ukrainy, Białorusi czy Litwy, którzy w ostatnich latach coraz liczniej odwiedzają targi w Poznaniu. Do Poznania przybyły także misje gospodarcze z Ukrainy oraz z Kaliningradu, a jednym z targowych wydarzeń jest Forum Budowlane gromadzące przedstawicieli administracji i biznesu Polski i Ukrainy. Program Forum dotyczy takich tematów jak: kierunki rozwoju polsko-ukraińskiej współpracy gospodarczej, warunki dostępu do polskiego rynku usług budowlanych dla firm z Ukrainy oraz dostępu do rynku ukraińskiego dla firm z Polski, podstawy prawne działalności gospodarczej na Ukrainie, a także możliwość ubezpieczenia ryzyka w eksporcie na rynki wschodnie oraz kredytowania inwestorów polskich i ukraińskich przez polskie banki.

zwiedzający wystawęPatronat nad targami sprawował minister infrastruktury, Krzysztof Opawski i prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Andrzej Arendarski. BUDMA 2005 to blisko tysiąc wystawców z dwudziestu sześciu krajów (zarówno pod względem liczby wystawiających się firm, jak i powierzchni ekspozycji, BUDMA 2005 porównywalna jest z targami sprzed roku). To zarówno światowe koncerny, jak też małe i średnie przedsiębiorstwa. To oferta, którą z pewnością warto było poznać - wystawcy zaprezentowali wiele nowości.

Silną stroną targów była dobra współpraca z branżowymi stowarzyszeniami. Przy organizacji Forum Budowlanego Polska-Ukraina, MTP współpracowały z Polską Izbą Przemysłowo-Handlową udownictwa. Jednym z głównych punktów programu targów był Dzień Inżyniera Budownictwa - wydarzenie przygotowywane z myślą o kadrze inżynieryjno-technicznej, organizowane pod patronatem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa oraz przy współpracyz Centrum Usług Techniczno-Organizacyjnych Budownictwa Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Poznaniu. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy tradycyjnie - już po raz czwarty - zorganizowało kongres swoich członków. Wraz ze Stowarzyszeniem Dom Drewniany przygotowane zostały: seminarium nt. przyszłości budownictwa domów z drewna, jak i specjalna wystawa projektów. Przy organizacji Targowych Spotkań z Architekturą MTP współpracowała  Izba Architektów RP oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich. Wydarzenia dla rzemieślników budowlanych - między innymi pokazy nowoczesnych materiałów i technik - zaplanowano w ramach Rzemieślniczego Forum Budowlanego, organizowanego przy współpracy ze Związkiem Rzemiosła Polskiego.

Podczas tegorocznej edycji BUDMY rozdano 19 prestiżowych Złotych Medali Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wśród nagrodzonych produktów znalazły się też wyroby dachowe.

stoisko Euronit
stoisko Fakro
stoisko RuppCeramika
stoisko Topfol
stoisko Wavin
stoisko Bogen
Dom Drewniany
akcesoria dachowe
stoisko Galeco
stoisko Izolbet
stoisko Kanion
stoisko MDM
stoisko von Mueller
pokazy dekarskie
stoisko Onduline
stoisko Nicoll
stoisko Velux
stoisko Prefa
stoisko Wienerberger
stoisko Ytong
Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Zdjęcia: Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także