Budma 2008 - projektowanie na żywo

Firma Swisspor Polska, wortal sztuka-architektury.pl, Muzeum Architektury we Wrocławiu oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają 23.01.08 na specjalne wydarzenie promujące architekturę oraz młode zespoły projektowe pod nazwą: Akcja – Kreacja. Projektowanie na żywo.

Jest to program przygotowany z myślą o przybliżeniu publiczności istoty pracy architektów oraz umożliwieniu najciekawszym, młodym zespołom architektonicznym pokazania swojej sprawności zawodowej w trakcie quasi rywalizacji. W imprezie wezmą udział młode pracownie architektoniczne i grupy projektantów z Poznania. IchProjektowanie na żywozadaniem będzie stworzenie na żywo, pracując przy otwartych dla publiczności stanowiskach, projektu budynku. Temat - program obiektu i konkretna lokalizacja - zostanie wybrany tak, aby był jak najciekawszy, zarówno dla projektantów, jak i dla widzów. Przez dziesięć godzin publiczność będzie mogła obserwować, jak postępuje praca architektów - od wstępnych dyskusji i szkiców, po opracowanie makiet i wizualizacji. Następnie, po zakończeniu prac projektowych, pracownie będą miały po 10-15 minut na zaprezentowanie publiczności swoich koncepcji, a widzowie, głosując, wybiorą zwycięzców.

W trakcie projektowania odbywać się będą również wykłady i prezentacje dotyczące architektury.

W imprezie udział wezmą:

  • easst.com
  • Front architects
  • Grupa Projektowa Kombinat
  • neostudio architekci
  • ultra_architects

Planowany program imprezy

  • 10.00 - rozpoczęcie - prezentacja uczestników i formuły przedsięwzięcia, ogłoszenie tematu (pawilon wejściowy MTP);
  • 10.15-19.00 - prace projektowe (antresola hollu wejściowego);
  • 16.00-18.00 - prezentacje sponsorskie i prelekcje dotyczące architektury współczesnej (sala konferencyjna przy hollu wejściowym);
  • 19.00-20.00 - prezentacje projektów (sala konferencyjna)
  • 20.15 - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród (sala konferencyjna).

Wyłącznym sponsorem Akcji – Kreacji na targach Budma 2007 jest firma Swisspor Polska. Szwajcarska firma Swisspor (działająca od 50 lat) jest międzynarodowym producentem materiałów termo- i hydroizolacyjnych. W Polsce firma jest obecna od 1999 roku. Ma trzy fabryki styropianu, marki Polmar i Swisspor i jedną fabrykę papy termozgrzewalnej Czarna Mamba. Ponadto w jej ofercie znajduje się wełna szklana oraz styropapa.

Poznańska impreza jest początkiem całorocznego cyklu imprez w dużych miastach Polski. Wyłonione w poszczególnych ośrodkach najlepsze zespoły wezmą udział w ogólnopolskim finale we Wrocławiu w listopadzie 2008 roku. Imprezie towarzyszyć będą lokalne i ogólnopolskie media. Szczegóły i harmonogram imprez można znaleźć na stronie www.sztuka-architektury.pl.

młodzi architekciWstępny harmonogram pozostałych imprez:

16 II 2008 - Katowice, Galeria Sztuki Rondo
1 III 2008 - Warszawa, CSW Zamek Ujazdowski
5 IV 2008 - Gdańsk, Centrum Sztuki Łaźnia
10 IV 2008 - Białystok
14 VI 2008 - Łódź Art Center
Październik 2008 - Kraków
Październik 2008 - Szczecin
Listopad 2008 - Finał ogólnopolski w Muzeum Architektury we Wrocławiu

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Swisspor

Polecamy Ci również

Zobacz także