Budma 2011 – relacja

Budma 2011 – relacja

20. targi Budma otworzył minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.W dniach 11-14 stycznia br. odbyły się
w Poznaniu 20. Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma.

20. targi Budma otworzył minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Tegoroczne styczniowe targi budowlane w Poznaniu, którym patronowali ministrowie infrastruktury i gospodarki, miały wyjątkowy, jubileuszowy charakter.  Specjaliści z branży już po raz dwudziesty spotkali się, by uczestniczyć w największych targach budowlanych w naszej części Europy. Na zwiedzających czekały ekspozycje specjalne, interaktywne pokazy, specjalistyczne konferencje, a także blisko półtora tysiąca firm prezentujących na stoiskach swoją najnowszą ofertę dla budownictwa. Tematyka targów obejmowała wszystkie etapy realizacji inwestycji budowlanej – od projektowania, prac gruntowych oraz sprzętu budowlanego na placu budowy, przez elementy konstrukcyjne, ściany i elewacje, stropy, posadzki, stolarkę otworową, drzwi, dachy, chemię budowlaną i ceramikę łazienkową,  po systemy wykończeniowe i systemy zarządzania budynkiem.

Do udziału w dwudziestej, jubileuszowej edycji zgłosiło się wiele firm, które do tej pory nie prezentowały swojej oferty na Budmie. Tradycyjnie liczna była też reprezentacja liderów rynku. Wzrosty dotyczyły niemal wszystkich branż reprezentowanych w tematyce targów. Dla przykładu wyjątkowo spektakularnie prezentowała się ekspozycja stolarki otworowej. Na targach swoimi produktami pochwalili się najważniejsi producenci drzwi, okien, osłon i bram.

Według wstępnych danych z ekspozycją wystawców Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma 2011, które odbyły się w Poznaniu w dniach 11-14 stycznia, zapoznało się ponad 62 000 osób (3% więcej niż przed rokiem).

Targi Budma to wydarzenie o międzynarodowym charakterze. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem odsetek firm zagranicznych wśród wystawców był bardzo wysoki – 30%. Wspólne narodowe wystąpienia pod auspicjami zagranicznych instytucji rządowych i gospodarczych zorganizowały: Austria, Belgia, Białoruś, Chiny, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Rumunia i Włochy.
Nowości prezentowane były nie tylko na stoiskach wystawców, ale także na licznych ekspozycjach specjalnych i podczas interaktywnych pokazów:

  • Budownictwo energooszczędne i pasywne
  • BudShow - dom inteligentny
  • Wioska Domów Drewnianych
  • Pokazy Sztuki Dekarskiej
  • Nowoczesny Warsztat Ciesielski
  • Budynek bez barier – Nowość
  • Salon Parkietów - Nowość
  • Pokazy układania kostki brukowej
  • Kamień w budownictwie

architekci i urbaniści na BudmieBudma

Architekci i urbaniści to ważna grupa uczestników targów Budma. Specjalnie dla nich przygotowano szereg specjalistycznych wydarzeń i ekspozycji, które będą okazją do dyskusji i zapoznania się z nowinkami z zakresu inżynierii budowlanej i architektury. Drugiego dnia targów (12.01.) odbył się tradycyjny „Dzień Architektury” organizowany przez SARP, Izbę Architektów RP i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wydarzenie to jest okazją do spotkania z najwybitniejszymi osobistościami świata architektury. Gościem specjalnym tej edycji jest jeden z najwybitniejszych fińskich architektów, cieszący się światową sławą profesor Rainer Mahlamäki,  który wygłosił wykład inauguracyjny pod hasłem „Zrównoważony rozwój? Tak, ale dlaczego nie?”.

Kolejna edycja targów Budma już za rok. Wszystkich specjalistów branży budowlanej zapraszamy do Poznania w dniach 24-27 stycznia 2012.

Międzynarodowe Targi Poznańskieuczestnicy

Budmauczestnicy targów

rynnydrzwi wewnętrzne i zewnętrzne

dachprezentacja okien

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: MTP

Polecamy Ci również

Zobacz także