Budma 2013 – podsumowanie

Budma 2013 – podsumowanie

BUDMA 2013Zakończyły się tegoroczne Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA. Zaprezentowało się ponad 1000 wystawców.

Poza polskimi firmami, dużą grupę, bo aż 1/3 wystawców stanowiły firmy zagraniczne, z 35 państw świata. Dopisali również zwiedzający – Targi odwiedziło ponad 53 tysiące osób. Tegoroczna BUDMA była poświęcone architektom, handlowcom, deweloperom oraz wykonawcą. Oprócz bogatej ekspozycji targowej, zorganizowano także imprezy towarzyszące - Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech, CBS – Sport Rekreacja Wellness & SPA oraz Targi Branży Szklarskiej GLASS.

BUDMA 2013 - najważniejsze wydarzenia

Forum Architektury – to cykl wydarzeń, przygotowany z myślą o architektach, zorganizowany wspólnie z Izbą Architektów RP. W tegorocznym Forum wzięli udział architekci, deweloperzy oraz urzędnicy, a debata dotyczyła m.in. procesu decyzyjnego w budownictwie.
Odbyło się także spotkanie z prof. Renato Rizzi, który zasłynął m.in. projektem opery w Tokio, paryskiej dzielnicy la Vilette, czy Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku.

BudShow – w ramach BudShow zaprezentowano przekrój energooszczędnego domu autonomicznego. Autorem projektu domu był architekt Tomasz Mielczyńsi z BUILDgreen Design. Konstrukcję domu wykonano z drewna, wykorzystano też nowoczesne rozwiązania wielu firm.

Strefa Testów – to nowość tegorocznej Budmy. Pokaz możliwości sprzętu i materiałów, które pod okiem specjalistów, mogli sprawdzić osobiście zwiedzający Targi.

Fabryka Okien na Żywo – to zaawansowany park maszyn, produkujący okna PVC. Można było obserwować produkcję okien w czasie rzeczywistym, na linii produkcyjnej, jak w prawdziwym zakładzie. Wytworzone okna przekazano Placówce Wsparcia Dziennego oraz Stacji Opieki w Wieliczce.

Targi Centrum Budownictwa Sportowego – były przeznaczone dla osób i jednostek zainteresowanych budową obiektów sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się m.in. modułowy tor rowerowy, który można praktycznie dowolnie formować.

Szklany dom - Targi Glass – w ramach tego wydarzenia zaprezentowano szerokie możliwości wykorzystania szkła w budownictwie i wykończeniu wnętrz. Atrakcją był „Szklany dom”, którego ideę stworzono we włoskiej pracowni SANTAMBROGIOMILANO, udowadniając, że budowa domu wyłącznie ze szkła jest już możliwa.

Akademia Młodego Budowlańca – to nowatorski projekt, którego celem jest propagowanie wiedzy o najnowszych osiągnięciach branży budowlanej w szkołach.

BUDMA 2013 - pokazy
ekspozycja targowa
materiały wykończeniowe
tor rowerowy
podłogi drewniane
zwiedzający Targi
okna dachowe
okna
budownictwo energooszczędne
stoisko targowe
okna połaciowe
pokazy dekarskie
BudShow

BUDMA 2014 - wiosna

Już teraz zapraszamy na przyszłoroczne Targi. Organizatorzy przewidzieli kilka istotnych zmian. Podstawowa to nowy termin Targów – BUDMA w 2014 odbędzie się wiosną (11-14 marca). Większe znaczenie będą miały zagadnienia związane z architekturą, co znajdzie odzwierciedlenie również w nowej nazwie imprezy - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA.
Przyszłoroczna edycja zostanie zorganizowana pod hasłem Inspiracje, Budowa, Remont. Przełoży się to na wyraźniejsze wyodrębnienie głównych elementów tworzenia architektury, a także na podkreślenie konieczności wdrażania najnowszych technologii i podnoszenia standardów.
Ponadto będą kontynuowane cieszące się dużą popularnością inicjatywy, takie jak np. Forum Architektury, Dzień Dystrybutora, czy Strefa Testów. W zmodyfikowanym wydaniu powróci także „sektor łazienkowy” w postaci Salonu Armatury i Ceramiki Łazienkowej AquaSan. Blok targów budownictwa zostanie rozszerzony też o Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI.
Przyszłorocznym Targom będą towarzyszyły liczne pokazy, zawody, konferencje i warsztaty, z udziałem najlepszych fachowców. Odbędą się także również Międzynarodowe Targi Maszyn, Pojazdów i Sprzętu Budowlanego BUMASZ, Targi CBS – Budownictwo Sportowe, Rekreacyjne, Wellness & SPA oraz Targi Branży Szklarskiej – GLASS. Całość stworzy najbardziej kompleksową ofertę branży budowlanej w Europie Środkowej i Wschodniej.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: MTP

Polecamy Ci również

Zobacz także