Budma 2014 Złote Medale

Budma 2014 Złote Medale

MTPZłoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich to jedna z najbardziej prestiżowych nagród, przyznawanych produktom innowacyjnym.

Medale są przyznawane przez ekspertów, na podstawie wnikliwej analizy kryteriów, opracowanych w oparciu o najwyższej klasy technologie. W obecnej edycji Sąd Konkursowy przyznał 22 równorzędne nagrody produktom wyróżniającym się innowacyjnością oraz jakością. Produkty zostały zgłoszone do konkursu w kategoriach: targi BUDMA, CBS, GLASS i KOMINKI.

Złote Medale – Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2014

drzwi aluminiowe zewnętrzne typu THERMO CARBON
Drzwi aluminiowe zewnętrzne typu THERMO CARBON
– to drzwi przeznaczone do domów pasywnych. Współczynnik przenikania ciepła drzwi Ud wynosi 0,47 W (m²K). Płyta drzwi o grubości 100 mm jest wypełniona pianką poliuretanową i zawiera wewnętrzny profil z karbonu i włókna szklanego. Aluminiowa ościeżnica jest wyposażona w przegrodę termiczną. Izolacyjność drzwi wzmacniają też potrójne uszczelki i zastosowanie szkła termoizolacyjnego.
Hörmann, pawilon 5, stoisko 26

 

bramy stalowe do garaży zbiorczych ET 500Bramy stalowe do garaży zbiorczych ET 500 – bramy uchylne z napędem, wykonane z blachy perforowanej lub pełnej. Charakteryzują się komfortową eksploatacją, wysokim bezpieczeństwem, cichą pracą oraz nie zużywającym się mechanizmem przeciwwagi.
Hörmann, pawilon 5, stoisko 26

pustak ceramiczny TERMOton P+W 44
Pustak ceramiczny TERMOton P+W 44
– wysoko drążone pustaki ceramiczne wyróżniające się doskonałym oporem cieplnym, pozwalającym na wznoszenie ścian jednowarstwowych o współczynniku przenikania ciepła na poziomie 0,2 W/(m²K).
Zakład Ceramiki  Budowlanej OWCZARY R.E.R. Stępień, pawilon 3, stoisko 56, teren otwarty, stoisko 4

 

Mixokret M740 NWE GenerationMixokret M740 NWE Generation – to udoskonalona wersja przenośnika jastrychu, wyposażona w nowy, bardziej efektywny kompresor, innowacyjny system wentylacyjny i ergonomiczne rozwiązania, ułatwiające wydajną pracę w różnych warunkach.
Putzmeister Mörtelmaschinen GmbH, Niemcy,
pawilon 3,  stoisko 84

 

drzwi wejściowe do mieszkań Gerda S Premium


Drzwi wejściowe do mieszkań Gerda S Premium – drzwi wyróżniają się doskonałymi parametrami izolacji akustycznej, najwyższą klasą odporności na włamanie, doskonale zabezpieczają mieszkanie także przez przenikaniem zapachów. Zróżnicowane wzory, kolorystyka i wybór insertów pozwalają dopasować drzwi do wystroju pomieszczeń.
Gerda, pawilon 8A, stoisko 11

 

 


blachodachówka modułowa VenecjaBlachodachówka modułowa Venecja – wyróżnia się najdłuższą na rynku gwarancją wynoszącą 50 lat (w wersji z powłoką X-Matt), łatwym i szybkim montażem oraz 20% mniejszym odpadem w porównaniu do innych blach dachowych.
BUDMAT Bogdan Więcek, pawilon  6A stoisko

 

 

pustaki wypełniane wełną mineralną Porotherm T Profi / DryfixPustaki wypełniane wełną mineralną Porotherm T Profi / Dryfix – szlifowane pustaki ceramiczne o wypełnieniu z wełny mineralnej. Umożliwiają budowanie ścian jednowarstwowych o współczynniku przenikania ciepła od 0,18 W(m²K). Pustaki Porotherm T Profi / Dryfix wyróżniają się też dobrą izolacyjnością akustyczną, akumulacyjnością cieplną i zapewniają możliwość „oddychania ścian”.
Wienerberger Ceramika Budowlana, pawilon 6A, stoisko 37

system Zielony Ekstensywny Dach IcopalSystem Zielony Ekstensywny Dach Icopal – jest przeznaczony na dachy płaskie i skośne, w układzie warstw klasycznym i odwróconym. W skład systemu wchodzą: hydroizolacja bitumiczna, specjalistyczne maty drenarskie i retencyjne, prekultywowane maty wegetacyjne. System wyróżnia się niewielką wagą (w stanie nawodnionym), szybkim montażem i całkowitą szczelnością pokrycia. Nie wymaga stosowania substratu mineralnego.
ICOPAL S.A, pawilon 6, stoisko 12

okno do dachów płaskich Typ F


Okno do dachów płaskich Typ F - zapewnia efektywne oświetlenie pomieszczeń znajdujących się pod dachem płaskim. Okna charakteryzują się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi, dużym wyborem rozmiarów oraz dużą powierzchnią przeszklenia.
Fakro, pawilon 5, stoisko 93

 


metalowe systemy rynnowe NIAGARA
Metalowe systemy rynnowe NIAGARA
– kompletne systemy odwodnienia dachu, produkowane ze stali powlekanej poliuretanem, tytan-cynku, miedzi, aluminium. Systemy są trwałe, łatwe w montażu szczelne i oferowane w dużym wyborze koloru.
Pruszyński, pawilon 6A, stoisko 4

ościeżnica DISCRET


Ościeżnica DISCRET – system umożliwia całkowite zlicowanie ościeżnicy z płaszczyznami ścian. Przeznaczony jest do montowania w ścianach murowanych i gipsowo-kartonowych. Ościeżnice mogą być dostosowane do każdego typu i rozmiaru drzwi do wysokości 2,7 m.
Entra, pawilon 8, stoisko 49

 

 
płyta izolacyjna ThermaBitum FR
Płyta izolacyjna ThermaBitum FR
– kompozytowy materiał izolacyjny przeznaczony na dachy płaskie w budynkach nowo budowanych oraz istniejących budynkach termomodernizowanych. Płyty mogą być stosowane na dachach o kącie nachylenia od 0° do 20°.
Włozamot Panel, pawilon 6A, stoisko 42

 

drzwi Delta Magnum 68K


Drzwi Delta Magnum 68K – to drzwi antywłamaniowo-przeciwpożarowe  i dymoszczelne o zwiększonej izolacyjności akustycznej. Zastosowano w nich innowacyjne rozwiązania, takie jak: dwa systemy zamków centralnych, zawiasy o regulacji w trzech osiach, specjalny wsad akustyczny.
DELTA Zbigniew Różycki, pawilon 8A, stoisko 16

 


brama garażowa CONNECT

Brama garażowa CONNECT – uchylna brama garażowa o stabilnej konstrukcji i wzornictwie nawiązującym do bram segmentowych. Bramy są dostosowane do różnych warunków montażu (również w otworach garażowych o wysokości nadproża wynoszącym 0 mm).
Wiśniowski, pawilon 5, stoisko 47

 

Złoty Medal MTP – Międzynarodowe Targi Budownictwa CBS 2014

rowerowy plac zabaw Pumptrack


Pumptrack
– to rowerowy plac zabaw nowej generacji. Modułowy tor rowerowy zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, dając możliwość obycia z rowerem i rozwijania koordynacji ruchowej.
BTProject, pawilon 7, stoisko 12

 

Złote Medale – Międzynarodowe Targi Budownictwa GLASS 2014

szyby zespolone Climtop LuxClimtop Lux – szyby zespolone dwukomorowe z przestrzenią międzyszybową o szerokości 14 mm, wypełnionej argonem. Do ich produkcji jest wykorzystywane szkło o niskoemisyjnej powłoce Planitherm Lux. Ciepła ramka Swisspacer redukuje powstawanie mostków termicznych. Climatop Lux są przeznaczone do tworzenia energooszczędnych przeszkleń.
Saint-Gobain Polska, pawilon 5, stoisko 126

szkło Priva-Lite


Priva-Lite – to aktywne szkło, które pod wpływem prądu elektrycznego zmienia się z matowego w pełni przezierne. Charakteryzuje się stałą, wysoką przepuszczalnością światła. Jest przeznaczone do budowy ścianek działowych, drzwi, ekranów projekcyjnych.
Saint-Gobain Polska, pawilon 5, stoisko 126

 


bezpieczna szyba laminowana VSG


Bezpieczna szyba laminowana VSG
– gięta w trzech płaszczyznach szyba jest hartowana chemicznie. Tworzą je dwie szyby o grubości 8 mm, klejone na folii PVB. Szyby są przeznaczone do tworzenia wielopłaszczyznowych fasad szklanych.
Proteh, pawilon 5, stoisko 138

 


Złoty Medal MTP – Międzynarodowe Targi KOMINKI 2014

oprogramowanie Palette CAD


Oprogramowanie Palette CAD – umożliwiające profesjonalne przedstawienie projektu w wielu formach prezentacji. Dostępne w wielu wersjach językowych, zawiera regularnie aktualizowane i obszerne biblioteki obiektów, tekstur i producentów.
Kominki Damaro, pawilon 5A, stoisko 32

 

wkład kominkowy Blanka


Linia wkładów kominkowych Blanka – wszystkie wkłady kominkowe z serii Blanka mają korpus paleniska wykonany ze stali kotłowej, a komorę – wyłożoną formatkami akumulacyjnymi, co zapewnia wysoką efektywność i utrzymanie odpowiedniej temperatury spalania. Fronty wkładów wyróżniają się nowoczesnym designem, dodatkowo  tworzącym złudzenie szerszego widoku ognia.
KRATKI.PL Marek Bal, pawilon 5A, stoisko 21

 

 

kominek z płaszczem wodnym PL500 Green SB Kominek z płaszczem wodnym PL500 Green SB – charakteryzuje się mocą nominalną 13,5 W. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom konstrukcyjnym osiąga sprawność na poziomie 80% i spełnia surowe normy ekologiczne. Wkłady są wyposażone w jednolitą giętą szybę, a palenisko jest wyłożone wermikulitem.
Lechima Lech Piasny, pawilon 5A, stoisko 16

wkłady kominkowe Linear II
Wkłady kominkowe z serii Linear II
– to wkłady nowej generacji, w których zastosowano m.in. ulepszony system dopalania spalin i podwyższono sprawność spalania. Zminimalizowany nadruk na szybie poprawia widok ognia.
Spartherm Polska, pawilon 5A, stoisko 23

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: MTP

Polecamy Ci również

Zobacz także