BUDMA 2015 – targi inspiracji

BUDMA 2015 – targi inspiracji

Największe w tej części Europy targi związane z szeroko rozumianą branżą budowlaną już za nami. Swoją ofertę przedstawiło ponad 1000 wystawców z 33 krajów całego świata, a liczba zwiedzających przekroczyła 50 000 osób.

BUDMA 2015

Podczas czterech dni BUDMY 2015 zaprezentowano setki nowości produktowych i technologicznych – w tym absolutne premiery rynkowe i produkty nagrodzone prestiżowymi Złotymi Medalami MTP. W ramach głównych wydarzeń odbyły się targi Budma, CBS, Glass i WinDoor-tech, a towarzyszyły im pokazy, konferencje, debaty, prezentacje, a nawet Mistrzostwa Polski w różnych dyscyplinach.  

Program tegorocznej BUDMY był niezwykle bogaty i opracowany z myślą o różnych grupach zwiedzających. I tak dla architektów i projektantów zorganizowano debatę architektoniczną, w której wzięli udział także zagraniczni goście - Alberto Veiga z Estudio Barozzi Veiga, Dmitrij Antonyuk, architekt z Kijowa, a także przedstawiciel polskiej awangardy architektów młodego pokolenia, Piotr Szaroszyk. Wydarzenie zorganizowano we współpracy z Izbą Architektów RP. Młodzi architekci mogli wziąć udział w konkursie Szkice Architektoniczne i powalczyć o cenne nagrody. Przygotowano także specjalną ścieżkę zwiedzania Strada di Architettura, ułatwiającą zapoznanie się z produktami najciekawszymi wzorniczo i jakościowo.

targi BUDMA

Pierwszy dzień targów był dedykowany przedstawicielom szeroko rozumianego handlu materiałami. Specjalnie zaaranżowane strefy pozwalały na prowadzenie rozmów biznesowych w komfortowych warunkach. O międzynarodowy charakter spotkań kontraktacyjnych zadbał natomiast program Hosted Buyers, dzięki któremu w Poznaniu pojawili się przedstawiciele najważniejszych grup zakupowych z aż 17 krajów z całego świata.

Wielkim zainteresowaniem fachowców cieszyła się Strefa Testów, w której można było osobiście wypróbować w praktyce prezentowane produkty. Dla dekarzy przygotowano Strefę Dobrego Dachu, z niezwykle atrakcyjnymi pokazami sztuki dekarskiej, które trwały przez wszystkie dni Targów. Podziwiać było można także umiejętności i prace fachowców ubiegających się o miano Mistrza Polski. Tutaj swoje nieprzeciętne zdolności pokazywali, płytkarze, parkieciarze, montażyści wykładzin, okien oraz stolarki.

targi BUDMA 2015

Z kolei inwestorzy oraz deweloperzy mieli okazję wziąć udział w debatach dotyczących m.in. zmian w prawie budowlanym, wykorzystaniu materiałów i produktów, przygotowaniu inwestycji pod wymogi budownictwa energooszczędnego i pasywnego, czy również szerszego walorów ekologicznych i estetycznych „zielonego” budownictwa w aglomeracjach miejskich.

targi BUDMA - prelekcje

Targi CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne zwracały uwagę niezwykle kolorową i atrakcyjną ofertą. Place zabaw dla dzieci, urządzenia do siłowni zewnętrznych, wyposażenie obiektów sportowych, a nawet w pełni funkcjonalne lodowisko to tylko niektóre atrakcje Targów CBS – jedynej w Polsce tego typu ekspozycji.

Targi Branży Szklarskiej GLASS to z kolei pokaz wyrobów ze szkła od fazy ich produkcji do gotowego wyrobu oraz prezentacja najnowszych rozwiązań stosowanych w budownictwie i architekturze. Samoczyszczące fasady, czy efektowne przeszklenia dachów oraz ogrody zimowe to tylko niektóre przykłady, z którymi mogli zapoznać się zwiedzający.

Wydarzeniem były także targi WINDOOR-TECH, gdzie zaprezentowano m.in. pełnowymiarowy park maszynowy i urządzono „Fabrykę Okien na Żywo”. W ciągu czterech dni targów wyprodukowano  prawie 100 okien PVC. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przekazane na cele charytatywne.

Kolejne spotkanie branży budowlanej odbędzie się już za rok, oczywiście w Poznaniu. W 2016 roku targi będą tworzyć cztery ekspozycje: BUDMA, CBS, Glass oraz Międzynarodowe Targi Kominkowe – KOMINKI. Zapraszamy.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: MTP

Zdjęcia: MTP, Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także