BUDMA i KOMINKI 2016 – podsumowanie targów

0
Targi BUDMA i KOMINKI 2016
W dniach 2-5 lutego odbyły się w Poznaniu Targi BUDMA oraz KOMINKI.

Początek lutego w branży budowlanej był naprawdę ciekawy i bogaty w wydarzenia. A wszystko za sprawą targów BUDMA oraz KOMINKI, które odbyły się w Poznaniu.

W tym roku odbyła się już 25 edycja targów BUDMA. Imponująca ekspozycja najnowszych rozwiązań, materiałów i produktów szeroko rozumianej branży budowlanej to osiągnięcie ok. 800 wystawców z kilkudziesięciu krajów świata. Ponadto dni targowe wypełniały prelekcje i wykłady, pokazy poprawnego montażu i zastosowania produktów, a nawet zawody o charakterze sportowej rywalizacji. W ramach Klubu Premier zaprezentowano dziewięć absolutnych nowości, a 23 najbardziej innowacyjne produkty nagrodzono Złotymi Medalami MTP.
Targi BUDMA były również miejscem spotkań dla architektów i projektantów. Specjalnie dla nich przygotowano szereg ciekawych i inspirujących wydarzeń. W ramach Forum ARCHITEKTURY i projektu Strada di Architettura, targowi goście mieli okazję spotkać się z jednymi z najwybitniejszych architektów tzw. młodego pokolenia. Architekci mieli także okazję wziąć udział także w debacie traktującej o bardziej przyjaznej mieszkańcom przestrzeni publicznej w Polsce. Ciekawostką dla architektów była też gra miejska „Operacja di Quadro”, zorganizowana po raz pierwszy i przenosząca BUDMĘ poza teren targów.
Merytoryczne panele dyskusyjne i debaty prowadzono także w ramach Dni Inżyniera Budownictwa, VII Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego, odbyły się też konferencje poświęcone idei zielonego budownictwa, czy budownictwu opartemu na konstrukcjach stalowych.
Jednocześnie z targami BUDMA odbyły się targi KOMINKI – jedyne tego typu wydarzenie w Polsce. Poza niezwykle ciekawą ekspozycją różnorakich kominków, odbyła się m.in. prezentacja premier kominkowych polskich producentów, wystawa „Zduństwo wczoraj i dziś” oraz II Mistrzostwa Polski w Łupaniu Drewna. Zaprezentowano także designerski projekt out of box design. Patronat branżowy nad targami objęło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kominki Polskie oraz Cech Zdunów Polskich.

Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy

Targom BUDMA towarzyszyło wiele wydarzeń i pokazów, m.in. Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy.

MTP
Pokazy podczas targów BUDMA

Wszystkie wydarzenia cieszyły się wielkim zainteresowaniem zwiedzających.

MTP
Montaż okna w dachu płaskim

Wiele pokazów miało charakter rywalizacji sportowej.

MTP
Prelekcja podczas targów BUDMA

BUDMA to także konferencje, prezentacje i dyskusje na tematy ważne dla budownictwa i architektury.

MTP
Targi KOMINKI

Jednocześnie odbywały się targi KOMINKI.

MTP
Zabytkowy piecyk

Fragment wystawy Muzeum Pieców i Kultury Ogniowej.

Katarzyna Laszczak
Nowoczesny biokominek

Targi KOMINKI to również okazja do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami branży.

Katarzyna Laszczak
Zwiedzający targi

Targi BUDMA i KOMINKI odwiedziło niemal 45 000 osób.

MTP

W ciągu czterech targowych dni, tereny ekspozycyjne BUDMY i KOMINKÓW odwiedziło niemal 45 000 osób. Byli wśród nich architekci, kupcy, fachowcy i inwestorzy czyli przedstawiciele najważniejszych grup profesjonalistów, którym dedykowana była ekspozycja i program konferencyjny.
Patronat Honorowy nad targami objął Minister Infrastruktury i Budownictwa oraz Izba Architektów RP. Partnerem Merytorycznym bloku targów był Związek Polskie Okna i Drzwi oraz Polska Izba Inżynierów Budownictwa.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: MTP

Polecamy Ci również

Zobacz także