BUDMA w nowej formie

BUDMA w nowej formie

Architektura i jej interakcja z otoczeniem oraz człowiekiem jest niezwykle istotnym aspektem naszego funkcjonowania. Jej znaczenie podkreśla też nowa nazwa największych targów budownictwa BUDMA, czyli Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, które odbędą się w dniach 11-14 marca w Poznaniu.

BUDMA 2014

Podczas tegorocznej BUDMY będzie kontynuowany projekt Strada di Architecttura, czyli specjalna ścieżka zwiedzania, przygotowana dla projektantów i architektów. Jej celem jest pokazanie powiązań między twórcami architektury i producentami materiałów budowlanych. W jej ramach odbędą się debaty, konferencje i spotkania z autorytetami architektury.

Bliżej gwiazd

Do tradycji BUDMY należy już spotkanie z gwiazdą światowej architektury. Nie inaczej będzie w tym roku. Swoją wizję architektury zaprezentuje fiński architekt Rainer Mahlamäki, który zasłynął z takich realizacji jak: Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, budynek Muzeum Lasu w fińskim rejonie Punkaharju, czy Biblioteka Miejskiej w Vaasa. Gościem targów będzie także Jakub Szczęsny, działający na styku architektury, wzornictwa i sztuki, projektant warszawskiego Domu Kereta.

Uzdrawianie architektury

Odpowiedzi na ważne pytania z zakresu szeroko pojętej architektury i projektowania będzie można szukać w specjalnej przestrzeni, nazwanej „Uzdrawianie architektury”. W jej ramach przewidziano m.in. debatę na temat kondycji przestrzeni publicznej zespołów urbanistycznych – począwszy od osiedli, na miastach skończywszy. Przewidziano też konkurs „Uzdrawianie Architektury – open space w obiektach publicznych i usługowych”.

Strefa Testów

Specjalna strefa testów to miejsce, gdzie zwiedzający będą mieli okazję osobiście przetestować urządzenia i materiały budowlane pod okiem specjalistów. Ogromna popularność ubiegłorocznej Strefy Testów sprawiła, że w tym roku zaprezentuje się w niej jeszcze więcej wystawców,
a i ekspozycja będzie trzykrotnie większa (pawilon nr 2).

Targi CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne

Targi CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne
Ważnym elementem ekspozycji targowej będzie, jedyna w Polsce, prezentacja ekspozycja produktów i oferty firm zajmujących się infrastrukturą sportową. Targi CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne skierowane są przede wszystkim do inwestorów i przedstawicieli władz lokalnych, planujących rozwój lub modernizację infrastruktury sportowej.

Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI

BUDMA żywiołów

Podczas tegorocznej BUDMY jeden pawilon zostanie przeznaczony na ekspozycję Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI. Idea wykorzystania kominków w budynkach już na etapie projektowania to myśl przewodnia tej ekspozycji.
Prezentacja możliwości projektowych i designerskich to też idea Salonu Łazienek i Welness AQUA-SAN. Podczas salonu zostanie zaprezentowana m.in. ceramika sanitarna, armatura, kabiny prysznicowe, sauny, wellness, akcesoria oraz płytki łazienkowe.

Targi Branży Szklarskiej GLASS

Wizja szkła

Szkło to materiał uniwersalny o szerokich – i coraz szerszych – możliwościach zastosowania. Jakie są nowoczesne możliwości szkła będzie można przekonać się podczas Targów Branży Szklarskiej GLASS.  

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA
INSPIRACJE * BUDOWA * REMONT
Poznań, 11-14 marca 2014 r.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: MTP

Polecamy Ci również

Zobacz także