Budownictwo przyszłości – Uwolnij swoją wyobraźnię

Budownictwo przyszłości – Uwolnij swoją wyobraźnię

Źródło inspiracji, budownictwo przyszłości, gwiazdy światowej architektury – uwolnij wyobraźnię z Budmą 2012

budma 2012

Budma, to największe targi dla branży budowlanej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Ostatnia edycja, zgromadziła 1420 firm z 33 krajów, które zaprezentowały swoja ofertę na przestrzeni 60.000 mkw. Targi odwiedziła również rekordowa ilość profesjonalnych zwiedzających: 62.000.
21. edycja targów Budma odbędzie się w Poznaniu w dniach 24-27 stycznia 2012r., pod hasłem „Budownictwo przyszłości – Uwolnij swoją wyobraźnię".

Budma 2012 będzie inspirować, będzie wyznaczać trendy w rozwoju budownictwa. W programie targów pojawi się szereg nowych wydarzeń skierowanych do kluczowych grup zwiedzających. Wiele z towarzyszących Budmie od lat, cieszących się dużym zainteresowaniem ekspozycji specjalnych
i konferencji przejdzie gruntowną metamorfozę. Rozwinięty zostanie też program spotkań z zorganizowanymi grupami zwiedzających z zagranicy (matchmaking).
W tematyce targów, która obejmować będzie budownictwo kubaturowe, przemysłowe oraz specjalistyczne, pojawi się również temat, który jest wyzwaniem dla współczesnego budownictwa - renowacja i termomodernizacja istniejącej już zabudowy.

Solidna dawka wiedzy- specjalistyczne konferencja, seminaria, warsztaty

Program wydarzeń Budma 2012 podzielony będzie na przejrzyste dla zwiedzających bloki tematyczne: strefę WIEDZA, INSPIRACJA oraz DOŚWIADCZENIE, w ramach których znajdziemy konferencje i panele dyskusyjne skierowane do wykonawców, projektantów, producentów materiałów, inżynierów budownictwa, technologów, architektów i konserwatorów. Program wydarzeń powstał przy współudziale najważniejszych i najbardziej opiniotwórczych instytucji reprezentujących poszczególne branże.

Budma gościć również będzie gwiazdy architektury światowego formatu - Dietmara Eberle (wybitnego austriackiego architekta, współzałożyciela Baumschlager Eberle Architects), Odile Decq (jedną z najbarwniejszych i najbardziej utytułowanych gwiazd współczesnej architektury francuskiej).

Interaktywna ekspozycja –ekspozycje specjalne

Atutem Budmy jest nowoczesna, interaktywna formuła targów. Ekspozycję wzbogacą liczne przestrzenie specjalne i dynamiczne pokazy, na których w atrakcyjny i widowiskowy sposób prezentowane będą najnowsze technologie i materiały budowlane. Jednym z nowatorskich projektów na targach Budma 2012 będzie Strada di Architettura - ścieżka zwiedzania po najnowszej polskiej, ale także międzynarodowej architekturze, prowadząca przez wszystkie przestrzenie wystawiennicze do miejsc, w których odbędą się wydarzenia dla architektów i projektantów: wystawy nowatorskich materiałów i unikalnych rozwiązań technologicznych, przestrzenie warsztatowe oraz bogaty program konferencyjny.
Kolejnym interaktywnym wydarzeniem będzie BUDSHOW 2012. W ramach projektu BudShow 2012 na terenach targowych wybudowany zostanie dom wg projektu wyróżnionego w ogólnopolskim konkursie architektonicznym. Inspiracją do formy budynku jest typowy dom podmiejski, budowany
w północnej Polsce w latach 20 poprzedniego wieku. Postępy prac można na bieżąco śledzić na stronie budma.pl

targi budowlane

Złoci Medaliści na targach BUDMA 2012

W tym roku konkurs o Złoty Medal MTP, jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku,  odbędzie się w nowej formule. Produkty które ubiegają się o prestiżową nagrodę muszą spełnić szereg kryteriów. Sąd Konkursowy stanowią wyłącznie specjaliści reprezentujący różne środowiska sektora budownictwa. Są wśród nich profesorowie wyższych uczelni (przewodniczący: prof. dr hab. inż. Józefa Jasiczaka), utytułowani architekci, znakomici inżynierowie, którzy po wnikliwej ocenie wybierają produkty najbardziej innowacyjne i o najwyższej jakości.
Uroczyste wręczenia statuetek Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2012 odbędzie się pierwszego dnia targów, natomiast produkty nagrodzone Złotym Medalem prezentowane będą na ekskluzywnym stoisku zlokalizowanym w centrum ekspozycji targowej - Strefa Mistrzów.

Nowości-magnes przyciągający na targi

Jak co roku na targach Budma będzie można w jednym miejscu i czasie zapoznać się z pełną ofertą dostępnych na rynku rozwiązań i technologii dla sektora budownictwa, a w szczególności
z nowościami. Budma od lat stanowi doskonałe miejsce prezentacji produktów debiutujących
w ofercie oraz po raz pierwszy prezentowanych na targach. Produkty oznaczone specjalnym znakiem „Nowość” prezentowane będą na stoiskach wystawców oraz w bezpłatnym wydaniu Budma News dostępnym na targach.


Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma
24-27 stycznia 2012

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: MTP

Polecamy Ci również

Zobacz także