BudShow 2005 na targach BUDMA

BudShow 2005 na targach BUDMA

BudShow 2005Po raz pierwszy w historii polskiego wystawiennictwa wystawcy i zwiedzający byli świadkami budowy jednorodzinnego domu modelowego na żywo, w czasie trwania targów BUDMA 2005.

Międzynarodowe Targi Poznańskie wspólnie z firmą Ardo-Studio stworzyły niespotykany dotąd wcześniej projekt aktywnego marketingu skierowany do inwestorów oraz producentów materiałów budowlanych. Gdzie, jak nie na placu budowy przecinają się ich wspólne drogi. Alternatywa była zatem jedna. Wybudować publicznie jednorodzinny dom, tak by poszczególne etapy inwestycji można było zaprezentować szerokiej grupie potencjalnych inwestorów. Najlepszym miejscem do realizacji projektu nazwanego BudShow mogły stać się tylko targi BUDMA w Poznaniu.
Głównym celem BudShow stała się idea doprowadzenia do spotkania uczestników rynku budowlanego oraz stworzenie im jednocześnie należytych warunków do prezentacji i obserwacji.
A wszystko to w formule atrakcyjnego show, przeplatanego informacjami o produktach i technologiach budowlanych, poradami technicznymi i konkursami dla gości targowych.

budowa domu modelowegoBudowa domu modelowego

Podczas targów, w hali nr 9, odbyła się budowa domu modelowego podzielonego na dwa obszary: Dom w budowie, Dom gotowy. W pierwszej części przez 4 dni trwły  prace budowlane, co umożliwiło zwiedzającym zapoznanie się z produktami i technologiami na etapie wykonawstwa. Lansowany jest model dobrej organizacji pracy budowy oraz jakości i standardów wykonywanych prac. W drugim obszarze znalazła się ekspozycja gotowej do zamieszkania części domu, otwartej dla zwiedzających. W ten sposób bezpośrednio można było zapoznać się z każdym produktem lub technologią wykorzystaną podczas budowy domu. 
Uczestnikami projektu BudShow 2005 byli kluczowi producenci i dostawcy materiałów konstrukcyjnych, pokryć dachowych, izolacji, stolarki otworowej, chemii budowlanej, materiałów wykończeniowych. W projekcie udział biorą:

 • Fakro,
 • Lafarge Dachy,
 • Rockwool,
 • Wavin Metalplast-Buk,
 • Kreisel Technika Budowlana,
 • Stolarstwo Urzędowski,
 • Wiśniowski,
 • Koncern Xella
 • CRH Klinkier,
 • Ceramika Paradyż,
 • Vox Industrie,

Autorem projektu budowanego domu była pracownia architektoniczna Archtim.
Realizacja domu modelowego była wykonana z użyciem dostarczonych przez ww. producentów materiałów budowlanych, a poszczególne etapy technologiczne wznoszenia obiektu wykonane zostały przez autoryzowane ekipy wykonawcze tych firm.

okno dachowe
poddasze z oknem połaciowym
okno w dachu
poddasze
pokrycie dachu
ocieplenie poddasza
przekrój ściany
warstwy dachu
budowa domu
ocieplenie ściany
konstrukcja dachu
Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Zdjęcia: Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także