Ciepłe okna Roto - ciepły dom

Ciepłe okna Roto - ciepły dom

Każdy lubi wracać do ciepłego domu, gdy na zewnątrz jest zimno i mroźno. Energooszczędne i niskoemisyjne pakiety szybowe w oknach Roto zatrzymują ciepło w pomieszczeniu, dzięki czemu z przyjemnością rozkoszujesz się ciepłem domowego ogniska. Nie musisz się również martwić o rachunki za ogrzewanie. Dzięki fabrycznie montowanemu termo-blokowi WD zawsze będą niskie.*

ciepłe okna dachowe Roto - ciepły klimat na poddaszu

Energooszczędne i pasywne szklenia

Podstawowym elementem decydującym o wskaźniku termoizolacji okna jest szklenie. Niskoemisyjne szklenia Roto blueTec i Roto blueTec Plus, to trzyszybowe innowacyjne pakiety, które zastosowane w oknach dachowych Roto Designo R6 i R8, gwarantują jeszcze lepsze parametry termoizolacyjne całego okna. Spełniają one wysokie wymagania energetyczne stawiane w przypadku budynków pasywnych i energooszczędnych, stając się ich idealnie dopasowanym elementem.

Okna Designo R8 i R6 to pozytywny bilans energetyczny zmniejszający koszty ogrzewania oraz pewność dostarczenia odpowiedniej ilości światła na poddasze. Dodatkowo to także nowoczesny design i obniżony montaż, pozwalające na utworzenie z połacią dachową harmonijnej całości.

Ciepłe okna Roto - ciepły dom - zdjęcie 2Szklenie Roto blueTec

3-szybowy pakiet do domów energooszczędnych
w oknach Designo R6 i R8 z zewnętrzną i środkową
szybą hartowaną, od wewnątrz szkło bezpieczne klejone,  wypełnienie argonem, powłoka samoczyszcząca Aquaclear
Uw = 1,0 W/m²K
Ug = 0,8 W/m²K

Ciepłe okna Roto - ciepły dom - zdjęcie 3Szklenie Roto blueTec Plus
3-szybowy pakiet do domów pasywnych w oknach
Designo R6 i R8 z zewnętrzną i środkową szybą hartowaną, od wewnątrz szkło bezpieczne klejone, wypełnienie kryptonem, powłoka samoczyszcząca Aquaclear
Uw = 0,8 W/m²K (dla okien z PVC)
Ug = 0,5 W/m²K

Oszczędność energii z termo-blokiem WD

Aby uniknąć rosnących kosztów energii należy szukać takich rozwiązań, które poprawią parametry termoizolacyjne całego okna. Specjaliści Roto opracowali unikalny system izolacji termicznej. Jest nim termo-blok WD wokół ramy okna wykonany z elastycznego polipropylenu lub polietylenu, odpornych na promieniowanie  UV i proces utleniania. Rozwiązanie to gwarantuje wyższe parametry izolacyjne całego okna: współczynnik Uw jest lepszy o 15%, a temperatura miejsca połączenia ramy z wnęką wewnątrzokienną o około 5°C. Taka konstrukcja skutecznie eliminuje pojawienie się mostka termicznego w najbardziej do tej pory narażonym miejscu oraz zapobiega kondensacji pary wodnej. Termo-blok WD jest fabrycznie montowany (w oknach Designo R6 i R8 w standardzie) do ramy okna. Takie rozwiązanie skutecznie zabezpiecza przed utratą ciepła z pomieszczenia.

Dodatkowe docieplenie

Dodatkowym rozwiązaniem wpływającym na energooszczędność okna, likwidującym mostki termiczne oraz poprawiającym szczelność jest zestaw montażowo-izolacyjny MDA. To dodatkowe zabezpieczenie przed wiatrem i wilgocią w miejscu połączenia okna dachowego z folią wstępnego krycia oraz izolacja termiczna.

zestaw montażowo-izolacyjny poprawia termoizolację okna o 0,1 W/m²K

Obecnie aby odpowiedzieć na potrzeby użytkowników poddaszy, należy dostarczyć im wysokiej jakości ciepłe okno, które zabezpieczy dom przed zbędnymi stratami energii cieplnej. Takie są właśnie okna Roto.

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Roto

Polecamy Ci również

Zobacz także