COOL-R - chłodzenie i hydroizolacja dachu

0
Dach pokryty powłoką COOL-R
Potrzeba chłodzenia powierzchni dachu wynika z chęci poprawy komfortu temperaturowego wewnątrz obiektów.

W wielu regionach na całym świecie, w tym także w Polsce, istnieje potrzeba chłodzenia powierzchni dachu. Robi się to po to, by poprawić komfort temperaturowy wewnątrz obiektów.

Negatywne oddziaływanie wysokiej temperatury na powierzchnię dachu i wynikające z tego niekorzystne warunki cieplne panujące w budynku powodują, że trzeba intensywnie korzystać z klimatyzacji. Stosowanie instalacji klimatyzacyjnej nie jest jednak sposobem optymalnym na poprawienie warunków panujących w budynku. Rozwiązanie to generuje bowiem olbrzymie koszty utrzymania. Niestety wydatki te często nie przekładają się na zapewnienie pełnego komfortu temperaturowego ludziom przebywającym w budynku.

Jest jednak technologia, która skutecznie rozwiązuje ten problem. Znajduje ona zastosowanie w branży dekarskiej. COOL-R to wysokorefleksyjna, hydroizolacyjna powłoka. Stosując ją skutecznie obniżamy temperaturę dachu. Wpływamy tym samym na znacznie obniżenie temperatury panującej wewnątrz budynku. Produkt ten jest w szczególności polecany do stosowania w budynkach, w których pracują ludzie, składowana jest żywność lub leki, bądź prowadzi się procesy technologiczne, podlegające rygorom temperaturowym.

Technologia wykorzystana w powłoce COOL-R opracowana przez Grupę Selena świadczy o ogromnym potencjale firmy. Siła Seleny opiera się na wieloletnim doświadczeniu i bogatym zapleczu naukowym.

Niższa temperatura dachu, to oszczędności dla właścicieli budynków

Zastosowanie powłoki COOL-R pozwala na niemal natychmiastowe obniżenie temperatury dachu o blisko 70%. Dzięki temu temperatura wewnątrz obiektu spada nawet do 10°C. Przekłada się to na niższe nakłady finansowe związane z koniecznością klimatyzowaniem wnętrz.

Warto też zwrócić uwagę na to, że w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury na dach, bez efektywnej hydroizolacji, proces starzenia się dachu i jego degradacji postępuje znacznie szybciej. To wpływa na zwiększenie kosztów ponoszonych przez właścicieli nieruchomości. Muszą oni bowiem liczyć się z cyklicznym prowadzeniem prac remontowych i modernizacyjnych w obiekcie.

Tymczasem COOL-R zapewnia pełną hydroizolację dachu. Powłoka ta chroni również konstrukcję dachu i niweluje proces jej destrukcji. Produkt odznacza się przy tym bardzo długą żywotnością i zachowuje swoje właściwości przez ponad 10 lat.

Maksymalna skuteczność powłoki COOL-R

Powłoka COOL-R powstała z myślą o uzyskaniu najwyższej wartości Solar Reflectance Index (SRI). SRI to wypadkowa dwóch ważnych parametrów:

  • refleksyjności – czyli skuteczności odbijania promieni słonecznych,
  • emisyjności – zdolności do oddania nagromadzonego ciepła. 

Powłoka COOL-R ma wyjątkowo wysoki współczynnik SRI, który jest na poziomie 107. Właśnie ta wartość obrazuje niespotykaną dla rozwiązań dostępnych dotąd na rynku skuteczność działania. Produkt został już z powodzeniem zastosowany na wielu obiektach w kraju i za granicą. Niedawno COOL-R wykorzystano m.in. na dachu hotelu Marriott w Warszawie.

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Polecamy Ci również

Zobacz także