Czym ciąć blachodachówkę?

Czym ciąć blachodachówkę?

Entuzjastów cięcia blachy ocynkowanej szlifierką kątową nie brakuje. Podobnie jak i późniejszych reklamacji wadliwie wykonanego pokrycia dachowego. Można ich jednak uniknąć stosując nożyce wibracyjne.

nożyce wibracyjne do cięcia blachodachówkiW większości firm do cięcia blach dachowych pracownicy używają szlifierek kątowych, popularnie zwanych „gumówkami”. Jednakże blacha obrabiana „gumówką” nagrzewa się w miejscu cięcia powodując zniszczenie powłoki ochronnej, co w prostej linii oznacza powstawanie w tym miejscu korozji. Po kilku latach dach będzie przeciekać, a jedynym wyjściem z takiej sytuacji może być reklamacja materiału u dystrybutora. Tu jednak możemy się poważnie rozczarować – wielu dystrybutorów nie uwzględnia takiej reklamacji, tłumacząc się tym, że obróbki blacharskie zostały wykonane w sposób niezgodny z zaleceniami producenta.

Z tego też powodu profesjonalne firmy coraz częściej zaopatrują się w nożyce wibracyjne, które są doskonałą alternatywą dla dotychczasowych metod. Odpowiednio skonstruowany nóż nie powoduje przegrzewania się blachy podczas obróbki, więc miejsce cięcia pozostaje odporne na korozję. Dzięki nożycom wibracyjnym zyskamy zatem gwarancję prawidłowego przeprowadzenia obróbki pokrycia dachowego, a co się z tym wiąże możemy być spokojni o stan naszego dachu.

Oceń artykuł
3,71 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: LimTECH

Polecamy Ci również

Zobacz także