Dach dla naszego samochodu - Wady i zalety garaży blaszanych

Garaż blaszany
Garaż blaszany ma swoje wady i zalety. Za zakupem tego typu produktu przemawia przede wszystkim cena.

Garaże blaszane stanowią obecnie jedną z alternatyw dla garaży tradycyjnych, murowanych. Wielu ludzi decyduje się na tego typu rozwiązanie. Czy jest to słuszne podejście? Jakie są podstawowe zalety oraz wady tego typu garaży?

Pierwszą i podstawową zaletą, jaką oferuje garaż typu blaszak, jest jego niski koszt zakupu. Niektórzy taki garaż są w stanie wykonać sami i koszt jest jeszcze mniejszy, jednak po pierwsze potrzeba odpowiednich narzędzi oraz należy poświęcić temu sporą ilość czasu. Na rynku dostępne są jednak firmy oferujące swoje profesjonalne rozwiązania w tym zakresie. Zamawiając garaż w takiej firmie, mamy pewność, że jest to produkt dobrej jakości, czas realizacji zależy jedynie od wymagań klientów, dla garaży nietypowych może to potrwać nawet do dwóch tygodni.
Do wyboru mamy wiele rodzai garaży blaszanych, mają one różnego rodzaju wymiary i kształty, mogą różnić się konstrukcją drzwi, ilością okien, czy konstrukcją dachu, który może przybrać dowolne kształty i kąty nachylenia.
Jeżeli ma on być wykonany według standardowych rozmiarów, może zostać dostarczony do klienta nawet w przeciągu jednego dnia.

Drugą z zalet blaszaka jest jego waga. Garaż blaszany jest dość lekką konstrukcją, przez co istnieje możliwość jego przewożenia oraz przesuwania. Niektóre garaże mogą zostać postawione bez stałego podłoża, przez co możliwe będzie jego przesunięcie w inną lokalizację.

Mówiąc o zaletach nie można zapomnieć o wadach. Lekka konstrukcja garażu jest bardziej podatna na uszkodzenia związane z wichurami czy nawałnicami – jednak w naszym klimacie nie ma się czego obawiać, burze, które mogły by zagrozić takiej konstrukcji są rzadkością. Ponadto, asortyment w nim trzymany jest mniej zabezpieczony niż w garażu murowanym. Jeżeli konstrukcja jest nieocieplona, to w przypadku spadku temperatury we wnętrzu garażu będzie prawie tak zimno jak na zewnątrz.

Mimo wszystko garaże blaszane nadal są kuszącą alternatywą. Przede wszystkim przemawia za nimi cena oraz szybkość budowy, a kilka nieznacznych wad można zniwelować.
Garaże blaszane - Maritom s.c.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Polecamy Ci również

Zobacz także