Dach und Wand 2005

Zakończyły się 48 Międzynarodowe Targi Technologii Budowy Dachów i Techniki Uszczelnień "Dach und Wand 2005". W tym roku impreza zorganizowana została w najstarszym mieście targowym - Lipsku. Targi te są jednym z najważniejszych na świecie wydarzeń branżowych w dziedzinie technologii budowy i zabezpieczenia dachów i ścian oraz techniki uszczelnień.

Dach und Wand 2005 - zdjęcie 1Dach und Wand 2005 - zdjęcie 2


Dach und Wand 2005 - zdjęcie 3"Dach und Wand" odbywa się raz w roku, każdorazowo w innym mieście targowym Niemiec. W ubiegłorocznej edycji targów, które odbyły się w Monachium, udział wzięło 372 wystawców z 18 krajów, a liczba gości, która odwiedziła targi wyniosła ponad 25 000. W tym roku, mimo starań organizatorów, liczba wystawców była kilkakrotnie mniejsza. 185 wystawców z 17 krajów zaprezentowało najnowsze produkty i technologie. Wiele firm odmówiło udziału w targach co wskazuje na to, że tego typu impreza powinna być organizowana raz na dwa lata. Mimo zakrojonej na szeroką skalę akcji reklamowej ilość osób, które odwiedziły targi była kilkakrotnie niższa. 

Dach und Wand 2005 - zdjęcie 4Dach und Wand 2005 - zdjęcie 5

Targi są doskonałym miejscem nawiązania nowych kontaktów, spotkania się z dotychczasowymi klientami, a także podsumowania współpracy oraz zapoznania się z nowościami dostępnymi na rynku. Na stoisku firmy Rheinzink zgromadzili się jej przedstawiciele z całego swiata, w tym również z Polski. Odwiedziło je wele osób zainteresowanych produktami firmy jak i liczne grono dekarzy, także Polaków. W tym roku poza firmami prezentującymi bogatą ofertę pokryć dachowych, konstrukcji wiązań dachowych czy techniki uszczelnień producenci zaprezentowali systemy odprowadzania wody z dachów, narzędzia dekarskie, dźwigi, maszyny, rusztowania, środki chemiczne ochrony budynków, izolację akustyczną i cieplną budynków.

Targom "Dach und Wand" towarzyszył bogaty program ramowy. Tematyczne panele "Themenpark" współtworzyli doradcy techniczni zaproszeni przez Centralny Niemiecki Związek Dekarzy (ZVDH). Przez cztery dni informowali i udzielali porad z dziedziny dekarstwa. Zorganizowano również pokazy dotyczące utrzymania i ochrony budynków, ze szczególnym uwzględnieniem budynków z wielkiej płyty. W forum architektów wzięli udział światowej sławy przedstawiciele tej grupy zawodowej. Centralny Związek Dekarzy organizował również marsze tematyczne do odpowiednich stoisk i scen na terenie targów.
Polskim akcentem na targach była konferencja zorganizowana 5 maja "EU - Europa Wschodnia - przyszłość - szanse  dla branży dachowej", podczas której Joachim Watzlawik z Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Promocji Gospodarki mówił o rozpowszechnianiu rzemieślinictwa w Polsce i większym uczestnictwie tej grupy zawodowej w życiu publicznym.

Dach und Wand 2005 - zdjęcie 6Dach und Wand 2005 - zdjęcie 7

Targi "Dach und Wand" w dniach 14-17 czerwca 2005 po raz trzeci zorganizowane zostaną w Szanghaju. Szybki rozwój chińskiego przemysłu budowlanego a także rozwój gospodarczy i otwarcie na inne rynki sprawiają, że miasto jest przygotowane na organizację tego typu imprezy. "Dach und Wand" daje możliwość europejskim firmom nawiązanie pierwszych kontaktów na chińskim rynku budowlanym. Zorganizowanie tej imprezy możliwe jest dzięki dobrej współpracy Centralnego Niemieckiego Związku Dekarzy z organizacją chińskich dekarzy.

Organizatorzy "Dach und Wand" na przyszłoroczną edycję targów zapraszają do Kolonii w dniach 15-18 lutego 2006r.

Dach und Wand 2005 - zdjęcie 8Dach und Wand 2005 - zdjęcie 9

Koelnmesse Austellung GmbH
Deutz-Mülheimer Strasse 30
D-50679 Köln
Postfach 21 07 60
www.dach-wand-koeln.de

Zdjęcia z targów na kolejnej stronie

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także