Dach und Wand 2006

targi Dach und WandW dniach od 15 do 18 lutego w niemieckiej Kolonii odbyły się targi Dach und Wand - największa i najbardziej prestiżowa europejska impreza wystawiennicza branży budowlanej. W tym roku w dwóch nowo wybudowanych halach zaprezentowało się 285 wystawców z 19 krajów świata. Przewodnią myślą tegorocznych targów było hasło "Pewnie i szczelnie w każdym detalu".

Na targach w Kolonii Polskę reprezentowały firmy: Impexmetal Konin, Hutmen Wrocław, Impexmetal Group Warszawa, ZM Silesia Katowice oraz Fakro. Nie zabrakło oczywiście reprezentantów znanych na naszym rynku koncernów międzynarodowych.

Fakro na targach w KoloniiW tym roku duży nacisk położono na zagadnienie budownictwa energooszczędnego (przenikanie ciepła w budynkach indywidualnych). Związane jest to z wprowadzeniem w Niemczech przepisów dotyczących budownictwa prywatnego. Normy te w sposób szczególny regulują zagadnienia związane z izolacyjnością i certyfikowaniem budynków, co przekłada się na ich wartość rynkową.

Centralny Niemiecki Związek Dekarzy ZVDH przygotował specjalny program dla indywidualnych inwestorów, który szeroko omawiał budownictwo energooszczędne oraz możliwości korzystania ze świadczeń zapewnianych przez państwo. Związek Dekarzy zorganizował szereg spotkań oraz punkt informacyjny ZVDH.

punkt informacyjny ZVDHWiele uwagi poświęcono tematyce renowacji balkonów i tarasów. Poruszono problem powstawania zagrzybienia i sposobów jego zwalczania, ze szczególnym naciskiem na aspekty zdrowotne tego zagadnienia.

Na targach Dach und Wand 2006 w szczególny sposób potraktowano także tematykę budownictwa szkieletowego, m.in. poprzez porównanie go z tradycyjnym, z omówieniem wad i zalet tych dwóch technologii. Dyskusje na te tematy prowadzone są w myśl założenia, że dekarze i cieśle powinni ze sobą współpracować, a nie konkurować.

Wystawcy zaprezentowali propozycje dotyczące całego obszaru dachu, w tym jego rozbudowy i remontu, dachów zielonych, baterii słonecznych oraz narzędzi i maszyn specjalistycznych.Targi są doskonałym miejscem nawiązania nowych kontaktów, spotkania z dotychczasowymi klientami, a także podsumowania współpracy oraz zapoznania się z nowościami dostepnymi na rynku.

Niska frekwencja firm biorących udział w targach, spowodowała, iż organizatorzy imprezy wspólnie z wystawcami zdecydowali, że targi będą odbywać się co dwa lata. Kolejna edycja Dach und Wand 5-8 marca 2008 w Stuttgardzie.

Fotorelacja z targów Dach und Wand 2006 

blacha dachowa
elementy dekoracyjne
akcesoria dekoracyjne
instalacja solarna
ekspozycja pokryć dachowych
hala targowa
punkt informacyjny Centralnego Niemieckiego Związku Dekarzy
stoisko Juta
stoisko targowe
dachówki
dachówki glazurowane
różne kształty dachówek
pokrycia kamienne
łupek dachowy
przedstawiciele firmy Velux
stoisko Trost
Fakro
okna Fakro
stoisko Fakro
okna Roto
stoisko Kloeber
ekspozycja Kloeber
akcesoria dachowe
stoisko Henkel
stoisko Roto
okna dachowe
stoisko Xella
wiatrowskaz
blachy aluminiowe
ekologiczne pokrycie
ekspozycja narzędzi
narzędzia do blachy
pokazy dekarskie
pokrycia bitumiczne
dekoracyjne wiatrowskazy
Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Zdjęcia: Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także