Dach w kolorach jesieni

Dach w kolorach jesieni

Trafnie wybrana paleta barw dachówek będzie ozdobą każdego budynku. Inspiracji można szukać wszędzie – dach w odcieniach czerwieni i brązu wygląda atrakcyjnie.

Dach wcale nie musi być monotonny i jednolity. Wybierając dachówki możemy łączyć różne barwy, tworząc oryginalne kompozycje. Trzeba jednak pamiętać, że jest to kwestia delikatna i wymagająca wyczucia. Warto zatem dowiedzieć się najpierw jakie mamy możliwości. 

dachówki wienerberger dachówki wienerberger

dachówki wienerberger dachówki wienerberger
Efekt jaki uzyskamy za sprawą łączenia kolorów na dachu może być dwojaki – można wykonać wyraźny wzór, który utworzą dachówki konkretnego koloru na tle wykonanym z innych dachówek (zdj.1), albo ułożyć dachówki w mieszaninę kolorów. Ta z kolei może być chaotyczna, aby uzyskać nieregularny, trudny do określenia kolor dachu (zdj. 2), albo regularna, chociaż w efekcie wydaje się, ze powstał nowy kolor (zdj. 4).

Kolory dachówek
Dachówki w barwach: żółtej, czerwonej i brązowej można w ciekawy sposób łączyć z innymi kolorami (zdj. 2).
Warto zwrócić także uwagę na dachówki o nieregularnych kolorach. Do wyboru mamy takie dachówki jak np.: staromiejska angoba (Marsylka Mondo 11), amarantowa angoba (Holenderki OVH i Esówka 451) czy rustykalne (Holenderki OVH i Esówka 451, Mnich-Mniszka). Decydując się na któryś z tych produktów, nie trzeba nawet mieszać kolorów, by uzyskać dach w kilku odcieniach. Barwa każdej z tych dachówek jest bowiem połączeniem kilku kolorów. W efekcie na dachu powstaje niezwykła, abstrakcyjna kompozycja.  

Na rynku jest wiele produktów, które pozwalają zrealizować pomysły na oryginalne pokrycia dachowe. Wystarczy przemyśleć koncepcję, a potem dobrać odpowiednie produkty.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Wienerberger

Polecamy Ci również

Zobacz także