Dachówka ceramiczna CREATON TITANIA - nowość

Dachówka ceramiczna CREATON TITANIA - nowość

Dachówki ceramiczne należą do najstarszych oraz najbardziej popularnych pokryć dachowych. Cechują się nie tylko niezwykłą trwałością, odpornością na czynniki zewnętrzne, ale też perfekcyjną estetyką.*

dachówka TITANIA - czarna matowa angoba

Marka CREATON oferuje duży wybór typów dachówek - od ciekawych esówek, po zakładkowe, płaskie, holenderki, aż po barwne karpiówki. Jednymi z najbardziej popularnych są holenderki płaskie, wśród których każdy zainteresowany znajdzie model dla siebie.
Światłocienie powstające na połaci pokrytej tym typem dachówki są niewielkie i harmonijne. Ponadto większość holenderek płaskich CREATON można układać na dachu o kącie nachylenia od 10° (przy dodatkowym zabezpieczeniu).

Najnowszym modelem wśród holenderek płaskich CREATON jest dachówka TITANIA. Podobnie, jak pozostałe dachówki tej marki, powstaje ona z najlepszej jakości gliny. Innowacyjny proces produkcji został zaprojektowany tak, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w środowisko naturalne - służą temu skrócenie czasu suszenia oraz bezpośrednie połączenie fabryki z kopalnią gazu. Bardzo istotnym i jednocześnie unikatowym czynnikiem wpływającym na najwyższą jakość produktu oraz brak uszkodzeń podczas produkcji jest bezdotykowy wypał, który odbywa się w H - kasetach.

dachówka FUTURA czarna

dachówka TITANIA w kolorze łupkaDuży wymiar dachówki pozwala na zmniejszenie kosztów oraz zwiększenie szybkości krycia, a zastosowanie aż pięciu zapór wodnych i specjalnej techniki „labiryntowej” gwarantuje właściwe odprowadzanie wody i praktycznie uniemożliwia jakiekolwiek przenikanie opadów pod dachówkę, co sprawia, że konstrukcja jest bardziej szczelna. Ważnym atutem TITANII jest możliwość układania jej na dachu o minimalnym kącie nachylenia wynoszącym tylko 10° (przy zastosowaniu dodatkowych zabezpieczeń np. membranyTRIO marki CREATON).

TITANIA nadaje się zarówno do układania na dachach nowych, jak i do remontów starych pokryć, co ułatwia szeroki zakres rozstawu łat. Jej harmonijna budowa zapewnia optymalne rozłożenie światłocienia na dachu. Gama kolorystyczna dachówki została specjalnie wyselekcjonowana i dopasowana do preferencji odbiorców oraz najnowszych trendów w architekturze. Reprezentują ją dwie kolekcje: kolekcja barwnych glazur FINESSE oraz kolekcja szlachetnych angob NUANCE.

dachówka FUTURA w kolorze łupka

W połączeniu z odpowiednio dopasowanymi oryginalnymi akcesoriami oraz aż 50-letnią gwarancją, możemy cieszyć się trwałym i estetycznym dachem przez długie lata.

Dachówka ceramiczna CREATON TITANIA - nowość - zdjęcie 5

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
3,72 / 36 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Creaton

Polecamy Ci również

Zobacz także