Dachówka ceramiczna - nowe produkty w ofercie

Dachówka ceramiczna - nowe produkty w ofercie

Firma Wienerberger rozszerzyła swój asortyment pokryć dachowych o kolejne produkty. Ofertę handlową wzbogacono nową marką dachówek Jungmeier, zaś wybór Koramic uzupełniony został o dodatkowe modele- trzy typy Holenderek o różnych rozmiarach i dachówkę płaską Actuę.

Marka Jungmeier, którą w bieżącym roku Wienerberger wprowadził do swojego asortymentu pokryć dachowych, uzupełnia dotychczas dostępną gamę produktów o nowe modele dachówek zakładkowych i tradycyjnych. Dachówki zakładkowe, które swoją nazwę zawdzięczają pojedynczym lub podwójnym zamkom, zwanym zakładkami, najczęściej usytuowanym na ich bocznych lub górnych krawędziach, w asortymencie Jungmeier reprezentują: Renesansowa Universo, Marsylka Mondo, Reńska Cosmo i Romańska Karthago. Dachówki te są łatwe w montażu, przesuwne, ekonomiczne oraz zapewniają wysoką szczelność pokrywanym dachom. Dachówki tradycyjne, we współczesnym budownictwie mieszkaniowym wypierane przez nowocześniejsze modele, są najczęściej wykorzystywane podczas rekonstrukcji zabytków. Do dachówek tradycyjnych w ofercie Jungmeier należy Mnich-Mniszka.

dachówka Universodachówka Mondodachówka Cosmodachówka Karthago

Tym, co przede wszystkim odróżnia dachówki ceramiczne Jungmeier od produktów marki Koramic jest rozmiar. Dachówki Jungmeier są znacznie większe i jako wielkopowierzchniowe często wykorzystywane do układania dużych połaci dachowych. Jungmeier to również nowe, modne odcienie. Wraz z wprowadzeniem tej marki, gama kolorystyczna produktów firmy Wienerberger wzbogaciła się o barwę miedziano - brązową, saharyjską, toskańską, staromiejską i platynową.

Firma Wienerberger uzupełniła również asortyment dachówek ceramicznych Koramic o nowe modele dachówek Holenderek oraz o zupełnie nowy typ dachówki- płaską Actuę. Holenderka Madura jest największym z modeli Holenderki wprowadzonym do oferty Koramic. Do pokrycia nią 1m2 dachu potrzeba zaledwie 11 pojedynczych dachówek. Mniejsza jest Holenderka E88 (do pokrycia jednego m2 potrzeba ok. 14,5 dachówki), zaś najmniejsza - Holenderka VH (na 1m2 dachu zużywa się ok. 15,5 dachówki). Nowe dachówki, dopełniające dotychczasową ofertę firmy, to współczesne modele o historycznym kształcie esówki - holenderki. Od wzorca różnią się nowoczesnym systemem zamków, zwiększających szczelność pokrycia dachowego. Doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie inwestorzy, chcąc „ożywić” dach, poszukują klasycznego, falistego kształtu.

dachówka holenderka Madura   dachówka holenderka E88   dachówka holenderka VH

Niezwykłość formy płaskiej Actuy sprawia, że możliwe jest zarówno stosowanie jej jako materiału
do wykonywania połaci dachowych, jak i na elewacji. Płaska dachówka, jako element stanowiący pokrycie i wykończenie dachów nadaje im walor elegancji, uporządkowania i geometrycznej dyscypliny. Natomiast Actua wykorzystana jako materiał elewacyjny, podkreśla nowoczesny styl obiektów i ekstrawagancję struktury fasady. Dzięki swoim wymiarom Actua jest chętniepłaska dachówkastosowana na dużych powierzchniach dachowych oraz tam, gdzie potrzeba ekonomicznych rozwiązań.
Do ułożenia 1m² dachu wystarczy bowiem jedynie ok. 11 płytek.
Dachówki ceramiczne Koramic są produkowane w Polsce w zakładach w Kunicach oraz importowane z fabryk w Narviku, Aseri, Langenzenn i Görlitz, zaś należące do asortymentu Jungmeier sprowadza się ze Straubingu.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Wienerberger

Polecamy Ci również

Zobacz także