Dachówka ceramiczna w kształcie rombu

Dachówka ceramiczna Smaragd wyraźnie odróżnia się kształtem i barwą od tradycyjnych dachówek.

Dachówka ceramiczna ma kształt rombu o lekko zaokrąglonych narożnikach, dzięki czemu jest oryginalna. Ten model dachówki tworzy na dachu specyficzny układ ze skośnymi liniami, co w połączeniu z dużą powierzchnią krycia nadaje budynkowi bardzo ciekawy wygląd. Dachówkę można stosować przy dachach o nachyleniu już od 10°. Wyjątkowość tego modelu podkreśla fakt, iż można go zastosować nawet na pionowych elewacjach, jako dachówkę okładzinową.

pokrycie dachowedach pokryty dachówką w kształcie rombu

Dachówka ceramiczna Smaragd tworzy oryginalne, proste w formie pokrycie dachowe. Krawędzie tej dachówki nie biegną równolegle do okapu, lecz diagonalnie. Dzięki temu wygląd dachu wyraźnie odróżnia się od tradycyjnych dachówek płasko profilowanych. Poprzez swoje zaokrąglenia i lekki profil dachówka budzi skojarzenia z łupkiem.
Powierzchnia dachówki pokryta jest płynną warstwą glinki - tzw. angobą. W zależności od koloru jest to angoba matowa (w przypadku koloru antracytowego) lub błyszcząca. Powłoka ta sprawia, że dachówka zyskuje delikatnie błyszczącą powierzchnię i przez długie lata zachowuje intensywną barwę.

dachówka ceramicznadachówka w kształcie rombu
Produkt charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Dopracowany, sprawdzony
w tunelu aerodynamicznym, system zamków sprawia, że dachówka zapewnia szczelność już przy 16° nachylenia połaci dachu. Dachówka ceramiczna waży tylko 3,7 kg  i jest bardzo wygodna w układaniu, ponieważ spełnia warunki typowej dachówki przesuwnej, umożliwiając pokrycie niemal każdej długości krokwi. Dachówka wraz z kompletnym systemem dachówek kształtowych
i akcesoriów dostępny jest w czterech kolorach: kasztanowym, tekowym, antracytowym i czarnym krysztale, które zostały tak dobrane, aby jak najlepiej współgrać z niespotykanym kształtem dachówki.

Dachówka czy blachodachówka?

Wyniki
Oceń artykuł
4,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: RuppCeramika

Polecamy Ci również

Zobacz także