Dachówka Romańska w technologii Lumino

0
Orynnowanie domu
W starszych budynkach orynnowanie nie zawsze jest w dobrym stanie. Do pewnego momentu można je naprawiać, ale przychodzi czas również na wymianę.

W marcu 2011 roku Braas wprowadził do swojej oferty dachówkę Romańską w technologii Lumino. Najnowszy model dostępny jest w trzech kolorach: ceglanym, brązowym oraz grafitowym.

Dachówka Romańska, zaliczana do klasycznych kształtów pokryć dachowych, to jedna z najpopularniejszych dachówek cementowych w całej Europie. Romańska w technologii Lumino to wersja ekonomiczna tego modelu, która dzięki wyważonym proporcjom nadaje się dla każdego typu domu. Wyróżnia się formą - jej zaokrąglona widoczna krawędź wpływa na harmonijny wygląd dachu i zapewnia łagodny spływ wody. Ważnymi atutami dachówki są również: wysoki podwójny zamek boczny zapewniający szczelność pokrycia, specjalny kształt noska ograniczający powierzchnie styku z łatą, co umożliwia dobrą wentylację i zapobiega zawilgoceniu łat oraz żebra wzmacniające, pozwalające na zmniejszanie ciężaru dachówki przy jednoczesnym zwiększaniu jej wytrzymałości. Warto także zwrócić uwagę na górną część zamka bocznego ułatwiającą układanie pokrycia, dolny zamek aerodynamiczny zapobiegający nawiewaniu pyłu śnieżnego i wody pod pokrycie oraz technologię Hot Melt zabezpieczającą dachówki przed uszkodzeniami podczas transportu.

Wykorzystanie dachówki Romańskiej Lumino podkreśli piękno dachu o każdym kształcie: zarówno klasycznym, jak też o skomplikowanej formie architektonicznej. Łagodnie zaokrąglony profil dachówki nada połaci harmonijny wygląd, a jego walory wzbogaci dodatkowo szlachetny połysk i intensywny kolor. Dachówka Romańska Lumino wykorzystywana z pozostałymi elementami systemu dachowego marki Braas zapewnia niezawodny i estetycznie wyglądający dach.

Lumino – ekonomiczna technologia

Z myślą o inwestorach poszukujących ekonomicznych rozwiązań Braas wprowadził do swojej oferty jedną z najpopularniejszych dachówek betonowych wykonaną tym razem w technologii Lumino. Technologia Lumino opracowana została przez Braas i stosowana jest wyłącznie w produktach tej marki. Ta specjalna powłoka polimerowo-akrylowa jest dwukrotnie nakładana na powierzchnię dachówki. Lumino przede wszystkim nadaje dachówkom większy połysk, czyniąc ich kolor bardziej intensywny i trwały. Oprócz niezwykłych walorów estetycznych ma również właściwości ochronne. Skutecznie zabezpiecza pokrycie dachu przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych i promieni UV, zwiększa ich trwałość oraz odporność na zabrudzenia. Dzięki zastosowaniu Lumino dachówki zachowują doskonały wygląd na długie lata.

Dane techniczne

długość krycia (łatowanie) nachylenie dachu      zakładka       odstęp łat
kąt                             cm                cm

<22º                          10,0-10,8      32,0-31,2
>22º                          8,5-10,8        33,5-31,2
>30º                          7,5-10,8        34,5-31,2
średnia szerokość krycia 300 mm
zapotrzebowanie na 1 m² ok. 10 szt.
ciężar jednej sztuki ok. 4,3 kg
najmniejsze zalecanie pochylenie połaci dachu 22º
cena brutto 2,99 zł/szt.
Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Braas

Polecamy Ci również

Zobacz także