Dachówka świetlikowa - doświetlenie poddaszy

Dachówka świetlikowa - doświetlenie poddaszy

Wykorzystanie naturalnego światła, aby doświetlić dom czy altankę ogrodową jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Rosnące ceny energii elektrycznej zmusza nas do szukania nowych rozwiązań.

dachówka świetlikowaIdealnym pomysłem jest zastosowanie dachówek świetlikowych, które co raz częściej możemy zaobserwować na zadaszeniach tarasów czy altanek. Kiedyś dachówki świetlikowe stosowano do doświetlenia nieocieplonych poddaszy nieużytkowych. Była to tańsza metoda, aby oświetlić pomieszczenie naturalnym światłem niż montaż okna. Dachówki świetlikowe sprawdzą się także na tarasie, werandzie, w pomieszczeniu gospodarczym, czyli tam gdzie nie jest wymagane docieplenie poddasza. Na rynku są produkowane w dużej liczbie rozmiarów i kształtów, nie będzie problemu z dopasowaniem ich do większości rodzajów dachówek. Dachówki świetlikowe Prismax® są wykonane z wysokiej jakości tworzywa PMMA i gwarantują przepuszczalność światła prawie w 100%, przy tym są bardzo wytrzymałe i odporne na starzenie. 
Są łatwe w montażu i nie wymagają szczególnej konserwacji. Można je montować pojedynczo lub pokryć nimi większą powierzchnię co daje duże pole do popisu dla projektantów altan ogrodowych, pomieszczeń gospodarczych czy pracowni. Dzięki zastosowaniu dachówek świetlikowych nie ma konieczności stosowania sztucznego oświetlenia.Oceń artykuł
3,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Klöber-HPi

Polecamy Ci również

Zobacz także