Dachówki cementowe - DURATOP EXTRA

Dachówki cementowe - DURATOP EXTRA

Inwestor szukając trwałego, efektownego i jednocześnie niedrogiego pokrycia dachowego, powinien zastanowić się nad zakupem dachówki cementowej.*

Dachówki cementowe - DURATOP EXTRA - zdjęcie 1Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele rodzajów dachówek cementowych, dlatego też należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które sprawią, że nasz dach będzie nie tylko estetyczny, ale przetrwa również w nienagannym stanie przez długi okres czasu. Dobre pokrycie powinny cechować m.in. trwałość, odporność na czynniki atmosferyczne takie jak mróz, opady, promieniowanie UV czy też zabrudzenia, a także nieskomplikowany montaż oraz walory wizualne. Trzeba też pomyśleć o właściwym dopasowaniu do rodzaju dachu, a szczególnie do jego konstrukcji. Ponadto dachówki cementowe skutecznie tłumią hałasy dochodzące z zewnątrz.

dachówka cementowa

Firma EURONIT posiadająca uznaną markę oraz bogatą tradycję w zakresie produkcji dachówek cementowych postanowiła wyjść naprzeciw coraz wyższym wymaganiom klientów, tworząc nowy model z niezwykle odporną na czynniki zewnętrzne powłoką - dachówkę DURATOP EXTRA. Jej powierzchnia wyróżnia się połyskiem, którego efekt potęgują odbijające się promienie słoneczne. Jest ona niezwykle trwała. Zachowuje swój kolor na wiele lat, a zjawisko jego blaknięcia zostaje opóźnione. Podobnie jest z okresem samoczyszczenia – dachówka ta utrzymuje czystość powłoki przez długi czas bez konieczności dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki odpowiednim proporcjom wybrzuszeń i wklęsłości, tworzy ona wyraźną strukturę, eksponując bryłę budynku. Głęboko wyprofilowane zakładki boczne zabezpieczają powierzchnię przed zarastaniem mchem
i tworzeniem się osadów, a podwójny zamek boczny gwarantuje wzmocnienie szczelności połaci dachowej, co zapobiega zawilgoceniu i niszczeniu konstrukcji drewnianej. DURATOP EXTRA posiada również specjalne zapory wodne, które blokują przedostawanie się śniegu i wody do warstwy ocieplenia. Dachówki te sprawdzają się doskonale w przypadku silnych wiatrów i wichur, coraz częściej niszczących pokrycie i powodujących konieczność jego naprawy.
Odpowiednio wyselekcjonowane kolory DURATOP EXTRA, a zwłaszcza nowy i coraz bardziej popularny, głęboki i ciepły odcień Mokka sprawiają, że cały budynek prezentuje się  wyjątkowo szlachetnie.

dachówka cementowa

Powyższe cechy wraz z długoletnią gwarancją udzielaną przez producenta sprawiają, że inwestor, który wybierze dachówkę DURATOP EXTRA będzie mógł się cieszyć trwałym i atrakcyjnym wizualnie dachem przez długie lata.

 

*Artykuł sponsorowany
 

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: EURONIT

Polecamy Ci również

Zobacz także