Dachówki ceramiczne - modne trendy

Dachówki ceramiczne - modne trendy
Dachówki ceramiczne wyznaczają coraz to nowsze trendy. Ich różne kształty kreują wygląd tak starych tradycyjnych, jak i coraz częściej nowych architektonicznie obiektów.*

Marka BOGEN wychodzi tym trendom naprzeciw i proponuje obecnie trzy modele płaskich (PLANO 11, ACTUA 10) i półpłaskich (REFORM 11) dachówek ceramicznych.

Widać wyraźnie, iż nie wszyscy inwestorzy szukają jednakowych, powtarzalnych rozwiązań i coraz częściej zdarza się, tak wśród inwestorów indywidualnych, jak i architektów, dążenie do zmian. Mają one na celu wyróżnienie obiektów, ich brył i kształtów oraz obrazu pokrycia dachowego.

dachówka Actua na połaci dachudachówka Actua matowo czarna

Poza uznanym na rynku modelem dachówki ACTUA 10 z charakterystycznym przełamaniem, wielką popularność w ostatnich dwóch latach zyskała dachówka REFORM (C11) należąca do klasy półpłaskich pokryć, dzięki swoim doskonałym parametrom (ok. 11 sztuk na m²) oraz dużym walorom technicznym, a także bardzo przystępnej cenie, uzyskała doskonały wynik w sprzedaży.pokrycie dachu - Reform 11dachówka Reform Hawajska Czerwień

Nowoczesne kolory: czarna angoba, łupkowo-szara angoba oraz antracyt glazurowany doskonale komponują się z każdym rodzajem pokrycia tak w dachu dwuspadowym, jak i zwłaszcza w ulubionych na polskim rynku dachach kopertowych czy wielospadowych.

Nowość - Plano 11

Najnowszym produktem naszej marki jest produkowana od połowy roku płaska dachówka PLANO 11. Oczekiwany od ponad roku model miał swoją premierę 4 września 2014 roku. Jego jakość i perfekcja zostały docenione jednak już wiosną, kiedy dachówka otrzymała pierwszą nagrodę Salonu Dekarskiego targów INTERBUD w Łodzi za najlepszy produkt targowy.

Salon Dekarski - nagroda INTERBUDnagroda INTERBUD

Kolejne nagrody to zdobycie „Grand Prix” dla najlepszego produktu na targach w Bielsku-Białej. PLANO 11 to doskonały produkt wyróżniający się spośród konkurencji. Wyraźnymi liniami i całkowicie płaską powierzchnią nadaje wrażenie subtelnego minimalizmu, tak poszukiwanego przez projektantów i architektów. Wpisuje się ona doskonale w obecne trendy nowoczesnych pokryć dachowych oraz współczesnej architektury, jest także doskonałym materiałem dla bardzo niestandardowych projektów renowacyjnych.

Grand Prix na targach w Bielsku-Białejdachówka Plano 11 - czarna

Obraz pokrytej powierzchni jest wyraźnie skonturowany, co jest wizualnie jeszcze bardziej podkreślone przez wykończenie okapu prostą nowoczesną krawędzią.

dachówka Plano 11 - połać

PLANO 11 posiada bardzo dużą tolerancję tak w górnych, jak i bocznych zakładkach, co sprzyja elastycznemu rozstawieniu łat w długości krycia. Wysoka podwójna zakładka boczna oraz wysokie ożebrowanie sprzyjają osiągnięciu przez produkt najlepszych wyników szczelności krycia wśród dachówek płaskich – która w ułożeniu naprzemiennym z zabezpieczeniem przeciwdeszczowym może dojść do 10° kata nachylenia.
PLANO 11 wyposażona jest także w zintegrowany system mocowania „SturmFIX”, który zapewnia doskonałe zabezpieczenie dachówki przed siłą ssącą wiatru. 

dachówka Plano 11 - układaniedachówka z systemem mocowania SturmFIX

PLANO 11 wyposażona jest także w kompletny system dodatków ceramicznych wraz z dachówkami szczytowymi połówkowymi, które przy ułożeniu naprzemiennym powodują brak widocznej „ramy” szczytu na krawędziach dachu.

Dachówka PLANO 11 znalazła już bardzo duże uznanie tak w gronie inwestorów indywidualnych, jak i wykonawców, a pierwsze realizacje utrwalają nas w przekonaniu, iż zaprezentowaliśmy i wprowadziliśmy na rynek doskonały produkt w swojej klasie. 

dachówka Plano 11 - czarna angoba

Dowiedz się więcej:
Dachówki PLANO 11
Facebook

Dachówki ceramiczne - modne trendy - zdjęcie 13

Dachówki ceramiczne - modne trendy - zdjęcie 14

DACHY BAWARII Sp. J.
Generalny Partner Bawarskich Cegielni BOGEN w Polsce
63-460 Nowe Skalmierzyce, Ociąż ul. Ostrowska 50a
www.bogen.pl

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
4,00 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Dachy Bawarii

Polecamy Ci również

Zobacz także