Dachówki CREATON – najwyższa jakość i zachwycający design

0
Dachówki CREATON – najwyższa jakość i zachwycający design

Dachówki ceramiczne CREATON wyróżniają się na tle konkurencyjnych produktów doskonałą jakością, dopracowaniem w każdym detalu oraz atrakcyjną estetyką. Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedną ich zaletę – najbogatsza na rynku gama dachówek ceramicznych CREATON daje ogromną swobodę w zakresie wyboru kształtów, kolorów i powierzchni. W ofercie znajdują się zarówno modele tradycyjne, inspirowane historycznym rzemiosłem, jak i produkty nowoczesne, znakomicie wpisujące się w najmodniejsze trendy w architekturze.

Rodzaj dachówki powinien być dostosowany do kilku czynników. Do najważniejszych należą: architektura budynku, wygląd elewacji, stopień skomplikowania połaci, a także kąt nachylenia dachu. Warto uwzględnić także wszystkie kwestie związane z umiejscowieniem domu oraz jego najbliższym sąsiedztwem. Szeroka gama produktów CREATON pozwala wybrać pokrycie w pełni odpowiadające indywidualnym potrzebom. Jakie są najpopularniejsze rodzaje dachówek ceramicznych?

Dachówka płaska jest niezwykle prosta i oszczędna w formie. Doskonale sprawdza się na dachach domów o surowej, geometrycznej bryle. W ofercie CREATON przykładami tego typu produktów są barwiona w masie dachówka VISO, wielkoformatowa SIMPLA oraz minimalistyczna DOMINO.

Esówka to dachówka wyróżniająca się charakterystycznym, falowanym kształtem przypominającym literę „S”, od której wywodzi się jej nazwa. Ułożona na dachu nadaje połaci atrakcyjny, efektowny wygląd. Gwarantuje także wysoką szczelność oraz skuteczne odprowadzanie wody. Pośród produktów CREATON przykładami esówek są elegancka dachówka MELODIE oraz bezkonkurencyjna pod względem ekonomiczności, wielkoformatowa SINFONIE.

Holenderka płaska jest odmianą esówki. Łączy w sobie klasyczną elegancję ze współczesnym designem, nawiązując formą do włoskiej architektury renesansowej. W ofercie CREATON płaską holenderką jest między innymi innowacyjny, barwiony w masie model PREMION oraz ciesząca się olbrzymią popularnością, wielkoformatowa dachówka TITANIA.

Karpiówka to dachówka o charakterystycznym kształcie, wyróżniającym się owalnym zakończeniem. Ze względu na swoją formę, szczególnie dobrze nadaje się do krycia dachów o skomplikowanej konstrukcji. W ofercie CREATON przykładem karpiówki jest uniwersalna dachówka KLASSIK lub dostępna w dwóch wersjach kroju (segmentowym i prostym) AMBIENTE.

Marsylka jest dachówką inspirowaną XIX-wiecznym budownictwem francuskim oraz słynną dachówką zakładkową Z1. Posiada oryginalny, wzorowany na historycznym wzornictwie kształt. Znakomicie sprawdza się między innymi na dachach budynków rustykalnych. Marsylkami pośród produktów CREATON są dachówka RATIO i wielkoformatowa RAPIDO.

Dachówka mnich-mniszka to dachówka dwuczęściowa, której historia sięga starożytności. Jej stylowy wygląd często kojarzony bywa z architekturą śródziemnomorską. Nowatorską formą ponadczasowej dachówki mnich-mniszka w ofercie CREATON jest model MAXIMA.

Sercówka to kolejny rodzaj dachówki czerpiący inspirację z historycznego wzornictwa. Swoją nazwę zawdzięcza dekoracyjnemu wzorowi na powierzchni, przypominającemu kształtem serce. Sercówką w ofercie CREATON jest efektowna dachówka HERZZIEGEL.

Dachówka reńska jest modelem o prostej, płaskiej formie z jedną muldą. Została spopularyzowana w Nadrenii. Pod kątem estetycznym zachwyca harmonijną elegancją. Przykładem tego rodzaju dachówki w ofercie CREATON jest model KODA.

Dachówki ceramiczne CREATON oferują olbrzymią swobodę estetyczną nie tylko ze względu na bogactwo kształtów, ale również z racji na fakt, iż są dostępne w wielu kolorach oraz posiadają matowe i błyszczące powłoki: glazurowane – FINESSE i NOBLESSE – lub angobowaną NUANCE.

 

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także