Dachówki płaskie - akcesoria montażowe

Dachówki płaskie - akcesoria montażowe

Marek Podeszwa - Monier S.A.

Prywatni inwestorzy coraz częściej wybierają domy o minimalistycznej, prostej bryle pokryte płaskimi dachówkami. Oryginalny projekt domu skłania ich do wyboru tych dachówek w ciemnych barwach, grafitowym lub szarym. Takie rozwiązania wymagają zastosowania specjalnie dedykowanych dla tego typu pokrycia, produktów służących do obróbki dekarskiej.

Jakie to muszą być produkty, podpowiada Marek Podeszwa z firmy Monier S.A.

W przypadku dachów krytych dachówkami o płaskim profilu, takich jak Tegalit Braas czy Turmalin RuppCeramika, warto zadbać szczególnie o uszczelnienie styków gąsiorów na kalenicy i w narożach. Spowodowane jest to koniecznością układania tego typu dachówek z przesunięciem zamków w kolejnych rzędach, a w przypadku dachówki Tegalit układaniem gąsiorów na tzw. styk, w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli układanych na zakładkę oraz mocowanych za pomocą klamer.

taśma uszczelniająco-wentylacyjnaSpecjalnie do tego celu dedykowana jest taśma uszczelniająco-wentylacyjna Braas Metalroll. Dużą zaletą jest zarówno jej uniwersalność, jak i funkcjonalność ze względu na wykonanie w technologii CrepTec, dzięki czemu możliwe staje się wydłużenie jej bocznych krawędzi nawet o ponad 50%. Dodatkowo istnieje możliwość rozciągnięcia taśmy z szerokości 26 cm do 32 cm, co umożliwia objęcie taśmą dachówek w kalenicy i narożach nawet przy bardzo stromych dachach.
Taśma Metalroll jest łatwa w użyciu, gdyż produkowana jest w 5 m rolkach, co ułatwia jej transport oraz montaż na dachu. Lepiej także można dopasować liczbę rolek do długości grzbietów i kalenic. Ze względu na duży przekrój wentylacyjny taśmy (150 cm²/m) zapewnia ona skuteczną wentylację połaci nawet, gdy krokwie mają 15 metrów długości.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Monier

Polecamy Ci również

Zobacz także