Dachówki Tegalit - Oscar designu

Dachówki Tegalit - Oscar designu

Red Dot Design Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu. Właśnie to wyróżnienie, otrzymywane corocznie przez produkty uważane za wyraz wybitnych osiągnięć w dziedzinie projektowania i wyznaczaniu nowych trendów zdobyła dachówka Tegalit.

Dachówka Tegalit Cisar (fot. Braas)

Ulubieniec architektów

Nowatorski kształt pierwszej całkowicie płaskiej, designerskiej dachówki betonowej Tegalit czyni
z niej jedno z ulubionych pokryć dachowych wśród architektów całej Europy. Tegalit doskonale komponuje się bowiem z nowoczesną architekturą, którą cechują proste kształty.

Tegalit wyróżnia nie tylko nowatorski kształt, ale również technologia, w której wyprodukowano dachówkę. Technologia Cisar, dostępna jedynie w ofercie marki Braas, to najnowocześniejsza metoda produkcji dachówek betonowych. Jej innowacyjność polega na zastosowaniu trzech warstw zapewniających uzyskanie najważniejszych cech dachówki: wytrzymałości, gładkości powierzchni
i estetyki.

Te cechy zapewniły Tegalitowi wyróżnienie w konkursie Red Dot Design Award 2010.

Red Dot Design AwardDachówka Tegalit Cisar (fot. Braas)
Red Dot Design Award, którego początki sięgają 1955 roku, jest największym i najbardziej znanym na świecie konkursem dla designerów i projektantów. Przyznawana w konkursie nagroda, zwana także Oscarem designu, uważana jest za najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie wzornictwa. Jest ona potwierdzeniem wybitnych osiągnięć w zakresie designu oraz innowacyjnego podejścia do wzornictwa. Nagroda przyznawana jest corocznie przez Design Zentrum Nordhein Westfalen w Essen. Zdobywają ją szczególnie wyróżniające się produkty, które są wybierane przez międzynarodowych ekspertów.

Oceń artykuł
2,50 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Monier

Polecamy Ci również

Zobacz także