Dachy pełne energii

Dachy pełne energii

Już 25 czerwca, w Ustroniu Morskim, rozpoczyna się pierwszy z dziesięciu koncertów trasy RMF FM „Muzyka najlepsza pod słońcem”. Jednym ze stałych punktów programu będą akcje społeczne „Dachy pełne energii” zainicjowane przez markę BRAAS.

10 miast rywalizować będzie ze sobą o zebranie jak największej ilości punktów energii, które przełożą się na bezpłatny remont wybranego dachu obiektu użyteczności publicznej.
10 miast rywalizujących w akcji Dachy pełne energii
„Dachy pełne energii” jest akcją, która ma za zadanie integrację społeczności lokalnej wokół szczytnej idei oraz rywalizację z innymi miastami w duchu dobrej zabawy. To również okazja do edukacji ekologicznej. - Ekologia jest coraz lepiej rozumiana i popularna. Ludzie coraz częściej korzystają z alternatywnych źródeł energii. Chcemy promować ten kierunek i pokazywać, że to nie tylko sprawa domowych oszczędności, ale również sprawa społeczności lokalnych - mówi Grzegorz Barycki, Dyrektor Marketingu firmy Monier, do której należy marka Braas.
W ramach akcji w 10 miastach stanie namiot - strefa pełna energii, w której odwiedzający będą mogli zobaczyć całą gamę produktów i akcesoriów powiązanych z ekologicznym pozyskiwaniem energii. Przekonają się także, ile można jej wyprodukować korzystając z ustawionych w namiocie urządzeń  np. orbitreka, wiosła, darts, wii, exbox kinet. Po każdym pikniku punkty danego miasta będą zliczane, zapisywane, a na końcu porównywane z resztą rywalizujących miast. Po oficjalnym ogłoszeniu wyniku firma Braas w 2012 roku dostarczy na wybrany dach dachówki i akcesoria, a firma dekarska rekomendowana przez Braasa (program Superdekarz), a związana z danym regionem, wspomoże wymianę dachu.

Podczas wakacji na koncertach gwiazd zaproszonych przez radio RMF FM będzie się bawić 10 miast: Ustronie Morskie, Szczecinek, Gliwice, Krynica Morska, Grudziądz, Krosno, Kołobrzeg, Zakopane, Elbląg i Częstochowa.

Oceń artykuł
4,86 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Monier

Polecamy Ci również

Zobacz także