Dalmierz laserowy DLE 50 - niezbędnik fachowca

zastosowanie dalmierza laserowegoMalowanie ścian
Pomiary odległości oraz obliczanie powierzchni i kubatur to rutynowe czynności w pracy malarza pokojowego. Nakłady czasu i wysiłku związane z wykonaniem tych zadań są uzależnione od dokładności narzędzia pomiarowego oraz od komfortu jego obsługi.

Odchodzą w zapomnienie czasy, kiedy malarze mierzyli elewację, spuszczając z dachu taśmę pomiarową, a do sprawdzania rozmiaru pomieszczeń standardowo wykorzystywano calówkę.

Dawniej często trzeba było czołgać się po podłodze lub ryzykować zdrowiem, starając się wejść jak najwyżej, by miarką wyznaczyć wysokość pomieszczenia.

Wyniki musiały być szybko zanotowane, aby później na ich podstawie wykonać odpowiednie obliczenia.

Nieraz wykonane pomiary wymagały powtórzenia, jeżeli któryś z wyników źle został zapisany, a jedna niepoprawnie zmierzona odległość psuła efekt długiej pracy.

Dziś lekarstwem na te bolączki jest dalmierz DLE 50 firmy Bosch. Przyrząd mający zaledwie 10 cm długości jest najmniejszym dalmierzem laserowym na świecie. Dzięki małym rozmiarom i ergonomicznej budowie jest komfortowy w użyciu. Mieści się w każdej kieszeni, więc może być zawsze dostępny pod ręką.

Przyciski opatrzone symbolami służą do przełączania się pomiędzy funkcjami pomiarowymi: odległość, powierzchnia, kubatura lub pośredni pomiar wysokości z wykorzystaniem twierdzenia Pitagorasa. W ustawieniu domyślnym dalmierz laserowy wykonuje pomiar od tylnej krawędzi przyrządu. Powtórne naciskanie przycisku zmienia punkt początkowy pomiaru na krawędź przednią, wbudowany gwint do statywu lub rozkładany ogranicznik. Duży wyświetlacz ciekłokrystaliczny jest wyjątkowo wygodny w użyciu.

Dalmierz bardzo dobrze poradzi sobie z przeliczeniem ilości farby potrzebnej do pomalowania apartamentu w starej kamienicy z lat dwudziestych. Zadanie wykonania pomiarów pomieszczeń o nierównych posadzkach, z wykuszami i balkonami, kosztowało dotychczas sporo czasu - teraz praca postępuje znacznie szybciej. Dalmierz DLE 50 umożliwia wykonanie wszystkich potrzebnych pomiarów w ciągu paru sekund, za naciśnięciem przycisku. Można nim mierzyć odległości do 50 m, przy czym typowa dokładność pomiarowa wynosi ±1,5 mm.

Także rozkładany ogranicznik okazuje się bardzo praktyczną cechą przyrządu, ponieważ umożliwia pomiar odległości bezpośrednio z narożników, a podczas jego wykonywania na wyświetlaczu pojawia się symbol wskazujący punkt początkowy odległości. Zapobiega to błędom oraz konieczności ponownego wykonania pomiaru. Mieszkanie zmierzone w kilka minut. Kolejne wyzwanie - pomiar klatki schodowej w budynku. To również doskonałe zadanie dla dalmierza DLE 50 Professional firmy Bosch.

dalmierz laserowy jest łatwy w obsłudzeUrządzanie wnętrz
Urządzanie wnętrz w dużej mierze opiera się na wykonywaniu dokładnych pomiarów. Zamiast tradycyjnych metod pomiarowych - miarki  oraz ołówka, warto zastosować dalmierz DLE 50. Trudno wyobrazić sobie ładne wnętrze bez starannie dobranych i idealnie pasujących do siebie elementów.
Kiedy przystępujemy do pracy, musimy wykonać stosowne plany pomieszczeń, na ich podstawie. Nie zawsze mamy do pomocy drugą osobę, która przytrzyma miarkę i odczyta wyniki.
Często brakuje drabiny i umiejętności ekwilibrystycznych, by wspinać się na wysokości w celu zmierzenia wyżej położonych elementów. Nawet jeżeli się to uda, na fachowca czeka jeszcze odpowiednie dopasowanie wyników, a ściany nie zawsze są zgodne z projektem i nie zawsze można polegać na wartościach wyliczonych pośrednio. Tu przychodzi z pomocą dalmierz laserowy DLE 50 Professional firmy Bosch. Urządzenie łączy łatwość obsługi z dokładnością oraz szybkością pomiarów.

Dzięki zaawansowanym funkcjom nie tylko jest w stanie obliczyć odległość do 50 m z dokładnością 1,5 mm, ale także jest poręczne - wielkością DLE 50 Professional jest zbliżony do rozmiarów palmtopa. Niewielkie gabaryty i mały ciężar urządzenia sprawiają, możemy je zabrać praktycznie wszędzie. Podczas urządzania wnętrz bardzo ważna jest możliwość szybkiego sprawdzenia rozmiaru powierzchni, na przykład w celu oszacowania potrzebnej ilości materiału lub zakupu farb do pomalowania ściany. Z DLE 50 nie polega to już na mnożeniu i zapisywaniu wyników. Dalmierz posiada funkcje automatycznego obliczania powierzchni oraz kubatury - po wybraniu odpowiedniego trybu wystarczy dokonać dwóch lub trzech pomiarów i wynik automatycznie pojawia się na dużym i czytelnym wyświetlaczu ciekłokrystalicznym.

Także podczas projektowania, np. ciągu mebli kuchennych, można twórczo wykorzystać możliwości urządzenia. Posiada ono bowiem opcję wykonywania pomiaru ciągłego - dalmierz pokazuje wtedy nieprzerwanie bieżącą odległość od przesuwanego mebla, co pozwala na precyzyjny wybór miejsca ich ustawienia. Nie ulega wątpliwości, że DLE 50 Professional przydaje się nie tylko podczas pierwszych, ogólnych przymiarek. Dzięki precyzji oraz możliwości dokonywania pomiarów z różnych pozycji i od różnych powierzchni, sprawdza się podczas wymiarowania np. mebli czy też drobniejszych fragmentów dekoracji.

Sugerowana cena detaliczna brutto: 694 zł

Zobacz produkty firmy Bosch

Zabudowa kuchni z DLE 50

Oceń artykuł
4,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Bosch

Opracowanie: Ewa Kulesza

Zdjęcia: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także