Extrasy w nowych schodach strychowych - LWL Extra

1
Extrasy w nowych schodach strychowych - LWL Extra

Przedstawiamy wygodne schody strychowe  LWL Extra.

Przed zamontowaniem schodów strychowych w pomieszczeniu (a nawet już na etapie projektowania otworu w stropie) należy upewnić się, że rozłożenie schodów strychowych będzie możliwe. Należy sprawdzić wymiary charakterystyczne dla danego modelu schodów strychowych i sprawdzić czy schody nie będą kolidować ze ścianą, nadprożem lub innym element stałym w budynku.

Schody segmentowe zarówno drewniane jak i metalowe, wymagają odpowiedniej przestrzeni, która umożliwi bezproblemowe rozkładanie segmentów drabinki (tzw. przestrzeń zamachowa). Takiego wymagania nie ma w przypadku schodów przesuwnych, jednak wybierając ten rodzaj schodów należy zagwarantować odpowiednią ilość miejsca na złożenie drabinki na strychu. Informacje dotyczące wymiarów podawane są w katalogach, ulotkach czy specyfikacjach produktu. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, możemy tez rozważyć montaż schodów nożycowych, które posiadają małe rozmiary skrzynki i przeznaczone są do miejsc, w których nie ma możliwości zastosowania schodów segmentowych.

 

Szukasz solidnych a zarazem termoizolacyjnych schodów strychowych? Zaglądnij do naszej pokaźnej oferty. Słuchamy naszych klientów i tworzymy coraz to nowe rozwiązania. Nowością są drewniane schody LWL Extra, które zapewniają wysoki komfort użytkowania. Dużą zaletą jest niezwykła „lekkość” obsługi.

Extrasy, czyli konkretnie co?

  • Dzięki zastosowaniu dwóch uszczelek oraz supertermoizolacyjnej klapy o grubości 5,6cm schody posiadają 4-tą najwyższą klasę szczelności*. LWL Extra mają bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła U=0,74 W/m2K. Idealnie sprawdzają się w budynkach, w których strych jest zimny i nieogrzewany. Doskonale izolują, dzięki czemu w pomieszczeniach mieszkalnych na poddaszu nie będziesz tracić ciepła.
  • Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu użytkowania schody mają dodatkową poręcz, zamontowaną do środkowego segmentu.
  • Co ważne, do jej obsługi nie musisz używać siły – składasz i rozkładasz drabinę z niezwykłą lekkością. Efekt uzyskujemy dzięki mechanizmowi odciążającemu.
  • Schody mają estetyczną, białą klapę oraz antypoślizgowe stopnie, które są zrównane z policzkami drabiny.

* wg normy EN 12207

 LWL Extra schody segmentowe składane z drewnianą drabinką

  • Podwójny system uszczelek gwarantuje zachowanie doskonałej szczelności.
  • Mechanizm odciążający ułatwia składanie i rozkładanie drabinki.
  • Dodatkowa poręcz zwiększa bezpieczeństwo i komfort użytkowania schodów.
  • Zawias klapy steruje jej ruchem, przez co w trakcie otwierania klapa automatycznie odsuwa się od drabinki umożliwiając wygodne użytkowanie schodów
  • Niewielka waga oraz nowatorski sposób zaczepiania klapy na tzw. klik usprawniają i przyspieszają montaż schodów w stropie.
  • Termoizolacyjna klapa o grubości 5,6cm wyposażona w zamek, doskonale chroni przed stratami ciepła.

Okna dachowe FAKRO, które wyprzedzają przyszłość – zobacz więcej

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Źródło: FAKRO

Polecamy Ci również

Zobacz także