FAKRO – energooszczędnie i ekologicznie

FAKRO – energooszczędnie i ekologicznie

Firma FAKRO wprowadziła do swojej oferty specjalne energooszczędne produkty, które pomogą inwestorom ograniczyć koszty eksploatacji domu i zadbać o środowisko naturalne, jednocześnie zapewniając komfort i wygodę użytkowania pomieszczeń na poddaszu.

Okno dachowe FTT U8 Thermo

Do takich produktów należy superenergooszczędne okno dachowe FTT U8 Thermo. Jego nowatorska konstrukcja uwzględnia rygorystyczne wymagania, stawiane budownictwu pasywnemu.
Okno dachowe FTT U8 Thermo zostało wyposażone w trzykomorowy pakiet szybowy U8, który jest osadzony w specjalnie zaprojektowanej ramie skrzydła. Te elementy, w połączeniu z poszerzonymi drewnianymi profilami i pięcioma uszczelkami, zapewniają doskonałą izolacyjność termiczną i minimalizują powstawanie mostków cieplnych. Ciepły montaż okna powyżej drewnianej konstrukcji dachu, ułatwia kołnierz EHV-AT Thermo, oferowany w komplecie z oknem.
Wszystko to sprawia, że FTT U8 Thermo jest najbardziej energooszczędnym oknem dachowym z pojedynczym pakietem szybowym na świecie, a jego współczynnik przenikania ciepła Uw wynosi 0,58W/m²K.

okno dachowe FTT U8 Thermo

Ciepły montaż okna

markiza AMZ SolarWażne, aby podczas montażu okna FTT U8 Thermo, dokładnie uszczelnić materiałem termoizolacyjnym wszystkie szczeliny pomiędzy oknem i konstrukcją dachu. Należy też pamiętać o zabezpieczeniu termoizolacji przed działaniem wilgoci. Do tego celu jest przeznaczony specjalny pakiet kołnierzy izolacyjnych XDK, dołączony do okna. Pakiet kołnierzy umożliwia szybkie i pewne wykonanie izolacji termicznej, paroszczelnej i paroprzepuszczalnej. Izolacja cieplna jest produkowana z naturalnej wełny owczej, która zapewnia odpowiednie parametry termoizolacyjne, a przy tym jest łatwa do formowania i neutralna dla montażysty.

Słońce pod kontrolą

Okna FAKRO, wyposażone w szyby z powłoką niskoemisyjną pozwalają wykorzystać darmową energię słoneczną do dogrzewania pomieszczeń zimą. W zimowe, słoneczne dni, przez okno przenika promieniowanie, które jest pochłaniane elementy wyposażenie pomieszczenia. Następnie oddają one ciepło do otoczenia. Przed „ucieczką” ciepła z pomieszczenia chroni właśnie powłoka niskoemisyjna szyb. Takie rozwiązanie umożliwia naturalne dogrzewanie poddasza zimą.

kolektor słoneczny SKW

Natomiast latem, warto wykorzystywać osłony zewnętrzne okien dachowych, takie jak rolety i markizy. Dzięki nim pomieszczenia nie będą się nadmiernie nagrzewać. Akcesoria zewnętrzne są dostępne w wersji obsługiwanej ręcznie lub zasilanej elektrycznie.

Energia ze słońca

Kolektory słoneczne FAKRO zapewniają pozyskanie energii słonecznej, która wspomaga ogrzewanie domu. Mogą być systemowo zespalane z oknami dachowymi lub montowane samodzielnie. Montaż w połaci dachu zwiększa ich izolacyjność i poprawia wydajność instalacji solarnej, a także sprawia, że doskonale harmonizują z bryłą dachu.

Co decyduje o wyborze okna dachowego?

Wyniki

Okna dachowe FAKRO, które wyprzedzają przyszłość – zobacz więcej

Okno FTT U8 Thermo - zobacz więcej
Osłony zewnętrzne do okien dachowych - zobacz więcej

Oceń artykuł
5,00 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: FAKRO

Polecamy Ci również

Zobacz także