FAKRO na Targach Budma 2013

0
FAKRO na Targach Budma 2013

FAKRO na BUDMIE 2013Wśród wystawców poznańskich XXII Międzynarodowych Targów Budowlanych BUDMA znalazło się ponad 1000 firm z całego świata. Podczas imprezy miały miejsce premierowe pokazy nowych produktów, prezentacje nowinek z branży budowlanej, konferencje i dyskusje, w których wzięło udział 55 tysięcy gości. Hasłem tegorocznych targów było "Budownictwo przyszłości. Inteligentna architektura".

Swoją ofertę zaprezentowała także firma FAKRO, będąca w gronie laureatów Złotych Medali, przyznawanych w trakcie targów za najciekawsze
i najbardziej nowatorskie rozwiązania w branży. Przedsiębiorstwo wyróżniono za dwa produkty: markizę elektryczną AMZ Solar oraz ognioodporne schody segmentowe – LMF.

Markiza elektryczna AMZ Solar może być sterowana pilotem lub obsługiwana automatycznie. Skutecznie chroni pomieszczenia strychowe przed nagrzaniem - jest aż osiem razy skuteczniejsza, niż zasłony wewnętrzne, a jednocześnie pozwala na stały dopływ naturalnego światła do wnętrza.

Schody LMF to segmentowe schody ognioodporne, które godzą wymagania norm ogniowych
z bezpiecznym i wygodnym dostępem do poddasza. Schody te zapewniają 120-minutowe zabezpieczenie przed przedostaniem się ognia i dymu, tak od strony strychu, jak i dolnych pomieszczeń. Mogą być montowane w budynkach o podwyższonych wymaganiach w kwestii ochrony przeciwpożarowej.

Na targach BUDMA firma FAKRO przedstawiła swoją ofertę produktów związanych
z bezpieczeństwem i energooszczędnością. Goście stoiska mogli m.in. samodzielnie przetestować działanie zdalnie sterowanych markiz solarnych do okien dachowych za pomocą pilota, paneli dotykowych czy iPhone'a. Zainteresowaniem cieszyły się również nowe okna dachowe do montażu w dachach płaskich, elektrycznie sterowane markizy do okien pionowych VMZ i VMB oraz termoizolacyjne schody strychowe LWT. Przedstawiciele FAKRO zadbali też o rozrywkę - wśród atrakcji znalazły się konkursy z nagrodami oraz wyścigi motocyklowe na symulatorze.

stoisko FAKRO na targach BUDMAkonferencja z udziałem ekspertów

Na BUDMIE firma FAKRO propagowała Branżowy Program Promocji POLSKIE OKNA i DRZWI, mający na celu promocję polskiej stolarki budowlanej poza granicami naszego kraju. Podczas trwania targów zorganizowana została konferencja pod hasłem „Polskie okna i drzwi otwierają się na świat” z udziałem ekspertów z dziedziny stolarki okiennej i drzwiowej oraz dziennikarzy zagranicznych mediów branżowych, na której rozmawiano m.in. o promocji polskiej stolarki budowlanej za granicą, o energooszczędności oraz o kondycji i potencjale polskiego rynku okien
i drzwi.

Oceń artykuł
3,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: FAKRO

Polecamy Ci również

Zobacz także