Fakro na targach w RPA

Od 16 do 19 listopada w Kaapsztadzie odbyły się targi budowlane pod nazwą "ALL UNDER ONE ROOF", którym towarzyszyły 18. Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Dekarzy oraz 53 Kongres IFD (Międzynarodowa Federacja Dekarska). Fakro było jedyną firmą reprezentującą Polskę.


Fakro na targach w RPA - zdjęcie 1Organizatorem Kongresu i Mistrzostw Młodych Dekarzy było H.P.Plum & CO (PTY) z RPA. Kongres to spotkanie przedstawicieli organizacji dekarskich z całego świata, rozmawiających o przyszłości branży. Tym razem w Cape Town dużo miejsca poświęcono zagadnieniom związanym z problemem azbestu, z którym borykają się dekarze na całym świecie. Wśród tematów zgłoszonych do omówienia w trakcie przyszłych kongresów znalazły się m.in.: interpretacja prawa budowlanego w UE w poszczególnych krajach, prawidłowa wentylacja grawitacyjna w budynkach, kolektory słoneczne.
Dla Fakro najważniejszym wydarzeniem tegorocznego Kongresu było oficjalne przyjęcie firmy na członka partnerskiego IFD. Duży podziw i zainteresowanie wśród delegatów wzbudziła prezentacja firmy, jej pozycja w świecie i szeroka oferta produktów. To pozwala mieć nadzieję na rozwój międzynarodowej współpracy polskiego producenta okien dachowych z dekarzami na całym świecie.
Obecność Fakro na targach w RPA przyniosła również inne korzyści. Przedstawiciele firmy nawiązali kontakty handlowe, które zaowocują sprzedażą okien dachowych w RPA. Okna Fakro trafią na ten rynek już na początku przyszłego roku.
Wśród startujących drużyn w ramach Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy po raz drugi znalazła się polska ekipa. Głównym sponsorem polskiej drużyny była firma Fakro. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: dachy płaskie, dachy kalenicowe. W każdej kategorii zawodnicy mieli do wykonania po kilka zadań obowiązkowych oraz zadanie dowolne.

Fakro na targach w RPA - zdjęcie 2Fakro na targach w RPA - zdjęcie 3

Warto podkreślić, że kolejne 19. Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Dekarzy i 54 Kongres IFD odbędą się tym razem w Polsce, w Krakowie. Uznać to należy za wyróżnienie i wyraz zaufania IFD dla Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oraz Fakro, którym powierzono organizację tego wielkiego wydarzenia. Przedstawiciele PSD oraz Fakro już rozpoczęli przygotowania do niewątpliwie największego święta Dekarstwa Polskiego z udziałem dekarzy z całego świata. 
Firma Fakro w ciągu roku uczestniczy w ponad 20 targach i wystawach na całym świecie. Na liście krajów pozaeuropejskich znajdują się takie kraje jak: Chiny, Argentyna, Chile oraz RPA.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: opracowanie Redakcja

Źródło: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także