Fakro Pracodawcą Jutra

Fakro Pracodawcą Jutra

Fakro zostało laureatem konkursu „Pracodawca Jutra”. Konkurs został zorganizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

dyplom Pracodawca Jutra dla FakroFirma Fakro znalazła się wśród dwunastu firm, które prowadzą efektywne działania na rzecz profesjonalnego kształcenia uczniów szkół budowlanych i studentów uczelni technicznych oraz przygotowania młodych ludzi do wejścia na rynek pracy.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 28 maja w pałacu Lubomirskich w Warszawie. Odbierając wyróżnienie w imieniu Fakro, Paweł Kołbon (szef działu szkoleń), podkreślał unikalny charakter współpracy między firmą a szkołami i uczelniami:
 Pomiędzy firmą FAKRO a uczniami szkół nie występuje bezpośrednia relacja pracodawca – przyszły pracownik. Nasza firma podejmując współpracę ze szkołami i inwestując własne środki finansowe nie osiąga bezpośredniego zysku z tej współpracy. Niemniej jednak, jako przedsiębiorstwo związane z branżą budowlaną doskonale wiemy, jak ważne jest profesjonalne przygotowanie młodych ludzi, którzy dzięki gruntownej edukacji mogą stać się w przyszłości doskonałymi fachowcami.

Celem konkursu jest promocja idei współpracy między przedsiębiorstwami i szkołami. Współpraca może przybierać różne formy – co udowodniły firmy wyróżnione w konkursie, a jej celem jest podnoszenie jakości kształcenia i przygotowania zawodowego. Jak wynika z badań Polskiej Agencji Rozwoju – trzy czwarte działających w Polsce firm ma problem ze znalezieniem pracowników odpowiadających ich wymaganiom. Stąd pomysł na współpracę ze szkołami i profesjonalne przygotowanie uczniów, szczególnie w zakresie upowszechniania wiedzy o nowych technologiach i materiałach. Wsparcie edukacji przez przedsiębiorstwa ma ułatwić młodym ludziom start na rynku pracy, a jednocześnie uczynić ich fachowcami pożądanymi przez pracodawców z branży budowlanej.

wręczenie nagrody dla Fakro

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także