Filtr przeciwsłoneczny dla poddasza

Roleta na poddaszu
Ilość światła, ale przede wszystkim promieniowania słonecznego dostającego się pod dach można skutecznie kontrolować poprzez zastosowanie dodatkowych akcesoriów

W lecie temperatura na poddaszu jest zwykle o kilka stopni wyższa niż na piętrze lub parterze. Różnica ta może przeszkadzać szczególnie w dni, gdy na zewnątrz termometr wskazuje powyżej 30°C. Wbrew pozorom optymalne i komfortowe warunki pod dachem można osiągnąć nie tylko za pomocą klimatyzacji.

Istnieje kilka czynników, które mogą wywoływać wyższe temperatury na poddaszu. W większości przypadków jest to ciemny kolor dachówki, który skupia promienie słoneczne, co oczywiście skutkuje nagrzaniem materiału i zatrzymaniem ciepła. Z kolei w domach po termomodernizacji powodem może być wadliwe wykonana izolacja termiczna. Jeśli jednak w czasie upałów zaizolowane ściany są chłodne, należy wysnuć wniosek, że przyczyna problemu tkwi gdzie indziej. Nie należy również lekceważyć słońca, jako wydajnego źródła ciepła. W Polsce natężenie promieniowania słonecznego wynosi średnio 1000 kWh/m²/rok; w zależności od regionu mieści się w przedziale 900 – 1100 kWh/m²/rok. Promienie wpadające przez szyby okien dachowych nagrzewają podłogę, tym samym wytwarzając ciepło.

Na chłodnym poddaszu w cieniu rolet

Filtr przeciwsłoneczny dla poddasza - zdjęcie 1Ilość światła, ale przede wszystkim promieniowania słonecznego dostającego się pod dach można skutecznie kontrolować poprzez zastosowanie dodatkowych akcesoriów. Roleta zewnętrzna Roto została zbudowana z wytrzymałych, dwuściennych lameli. Specjalna konstrukcja pancerza pozwala na ścisłe zwijanie elementów, które chowają się w niewielkim zasobniku górnym. Co istotne, panel nie wymaga dodatkowego miejsca – jest estetycznie zintegrowany z połacią dachu. Roletę zewnętrzną można obsługiwać ręcznie lub z pomocą zdalnie sterowanego napędu elektrycznego. Jeśli rolety instalowane są na dachu po zakończeniu prac wykończeniowych, można wybrać wariant zasilania poprzez moduł solarny umiejscowiony na obudowie rolety. Zaopatruje on w energię akumulator, dzięki czemu możliwa jest obsługa rolety. Montaż całego zestawu jest szybki i prosty, ponieważ przebiega od wewnątrz. Rolety Roto zapewniają niezawodną ochronę przed światłem, upałem, a także zimnem, gwarantując skuteczne zaciemnienie i pełną funkcjonalność również przy otwartym oknie. Dzięki takim zabezpieczeniom poddasze stanie się oazą, w której znajdziemy schronienie przed upałem i słońcem.

Dowiedz się oknach dachowych i ich użytkowaniu - zobacz filmy

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Źródło: Roto Okna Dachowe

Polecamy Ci również

Zobacz także