Folia dachowa Tyvek Metall

Tyvek Metall to wysokoparoprzepuszczalna folia dachowa, przeznaczona pod gładkie pokrycia dachowe z blachy i metali szlachetnych. Zewnętrzne pokrycie membrany to mata dystansująco-drenująca wykonana z polipropylenu. Włókna zapobiegają korozji metalu ponieważ są naturalnym drenażem dla wody, która nie styka się bezpośrednio z metalem.

Folia dachowa Tyvek Metall - zdjęcie 1Tyvek Metall jest stosowany pod pokrycia dachowe gładkie z metali szlachetnych (cynk, miedź) i blachy, we wszystkich systemach izolacyjnych. Zewnętrzna warstwa folii paroprzepuszczalnej to mata dystansująco-drenująca wykonana z polipropylenu o grubości 8 mm. Włókna maty dotykają bezpośrednio do pokrycia zewnętrznego dachu i w ten sposób dystansują folię paroprzepuszczalną od metalu.

Wydostająca się na zewnątrz izolacji para wodna skrapla się, wyparowuje lub spływa po folii.Włókna są więc naturalnym drenażem dla wody, która nie styka się bezpośrednio z metalem.Wytrzymałość membrany Tyvek Metall i parametry jej paroprzepuszczalności są porównywalne z Tyvek Supro (opisywanej wcześniej).

Poprzez zwiększoną wytrzymałość na rozerwanie jest znacznie łatwiejsza przy montażu - łatwo układa się bez fałdowania. Nowa folia jest mocowana do podłoża za pomocą nierdzewnych gwoździ lub zszywek. Ma wzmocnioną krawędź z taśmą samoprzylepną o szerokości 50mm, która służy do łączenia ze sobą warstw folii. Tyvek® chroni termoizolację przed nadmiernym wychładzaniem, wilgocią, wiatrem, deszczem i śniegiem. Zapewnia całkowite przenikanie pary wodnej (zabezpiecza dom przed efektem torby foliowej). Jest całkowicie odporny na czynniki atmosferyczne i nie zawiera substancji wiążących, wypełniaczy ani toksycznych dodatków. Gwarancja 50 lat

Dane techniczne

materiał włóknina polietylenowa na włókninie polipropylenowej z polipropylenową matą drenująco-dystansującą
masa powierzchniowa ok. 410 g/m²
grubość 8,5 mm
klasyfikacja ogniowa nie rozprzestrzenia ognia
przepuszczalność pary wodnej 1311 g/m²/24 h
odkształcenie przy rozciąganiu > 15%
zakres temperatur użytkowania od -73°C do +100°C
standardowe wymiary rolki szerokość x długość 1100 mm x 30 m
ciężar ok. 14 kg
Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Zdjęcia: DuPont

Polecamy Ci również

Zobacz także